Ajans News Haber

Diyarbakır’daki ölüm yolunda daha kaç kişi ölecek?
168 Okundu
29 Ağustos 2023 - 18:30

Vatandaşlar, Bağcılar Mahallesinde arabaların ve motorsikletlerin hız yaptıkları ve ölümlü kazaların yaşandığı Aram Tigran Caddesinde tedbir alınmasını istedi.

Diyarbakır’ın merkez Bağcılar Mahallesi Aram Tigran Caddesi’nde, dün akşam üstü hız yapan otomobilin çarpması sonucu 7 yaşındaki Yusuf Babayiğit isimli çocuk yaşamını yitirdi. Caddede sık sık kazaların meydana geldiğini söyleyen mahalle sakinleri hız kesici gibi önlemlerin alınması için yetkililere çağrıda bulundu.

Diyarbakır merkez Bağlar ilçesi Bağcılar Mahallesi’ndeki Aram Tigran Caddesi’nde son 2 yılda meydana gelen trafik kazalarında 3 kişi yaşamını yitirirken, çok sayıda kişi de yaralandı.

MAHALLE SAKİNLERİNDEN TEPKİ

Trafik kazalarının sık yaşandığı cadde için mahalle sakinleri önlem almalarından dolayı yetkililere tepkide bulundu. Bir çok kez belediyeye müracaatta bulunmalarına rağmen bir yanıt alamadıklarını söyleyen mahalle sakinlerinden Şeyhmus Ataç, “Dün akşam saatlerinde bu caddede 7 yaşındaki Yusuf Babayiğit, araba çarpması sonucu öldü. Araçlar burada süratli bir şekilde geçiyorlar. Araba ve motor yarışları yapılıyor. Belediyeden hız kesiciler kurulmasını istedik fakat halen atılan bir adım yok. 2 yıl önce de 2 vatandaşımızı bu caddede trafik kazasında kaybettik. Bu caddede sürekli kazalar meydana geliyor. En son dün akşam bir yavrumuzu daha trafik kazasında kaybettik. Bunun sorumlusu belediyedir. Daha kaç kişinin trafik kazasında ölmesini bekliyorlar. Niçin tedbir almıyorlar” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d