Ajans News Haber

Diyarbakır’da Zafer Bayramı Kabul Töreni Yapıldı
75 Okundu
01 Eylül 2023 - 10:40

Diyarbakır Valiliğince Zafer Bayramının 101. yıl dönümü dolayısıyla kabul töreni gerçekleştirildi.

Vali Ali İhsan Su ev sahipliğinde, Diyarbakır Ordu Evinde düzenlenen kabul törenine, 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Fedai Ünsal, 8. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Gürtaç Kayapınar, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Gökhan Çiloğlu, Cumhuriyet Başsavcı V. Seyfettin Ünal, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya askeri ve mülki erkan, iş dünyasından davetliler, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile şehit ve gazi yakınları katıldı.

Zeliha Su Hanımefendi ile konukları karşılayarak tebrikleri kabul eden Vali Su, programda yaptığı konuşmada Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün komutasında yüce milletimizin bağrından çıkarttığı silahlı kuvvetlerimizin ülkemizi işgal edenlere karşı gerçekleştirdiği mücadele sonunda büyük zaferi kazandığını, yüce milletimizin istiklal ve istikbalinden bağımsızlığından hiçbir zaman taviz vermeyeceğini bu zaferle bir kez daha tüm dünyaya gösterdiğini ifade etti.

Vali Su, konuşmasına şöyle devam etti: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk komutasında ordumuz, yüce milletimiz her türlü olumsuzluğa, yokluğa rağmen imanlarıyla, vatan, millet, bayrak sevgisi ile bu büyük zaferi kazanarak bizlere güzel vatanımızı armağan etmişlerdir. Bizler de onlardan aldığımız ilhamla vatanımızı çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu gün ülkemizin her yerinde huzur ve güven hakim, vatandaşlarımız huzur içerisinde. Aziz şehitlerimizin kanlarıyla suladığı, kahraman gazilerimizin büyük bir mücadele ile gayret sarf ettiği şu güzel vatanımızda bizler huzur içerisinde günlerimizi geçiriyoruz. Şehitlerimizi gazilerimizi asla unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız. Büyük Taarruzun 101. yıl dönümünde, bize bu toprakları armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle yâd ediyorum.”

Haber: Cihat TOPRAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d