Ajans News Haber

Diyarbakır’da özel eğitim öğrencilerine spor malzemeleri dağıtıldı
40 Okundu Okundu
25 Mayıs 2022 - 14:21

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın özel eğitim öğrencilerine yönelik “Spor Aşkı Engel Tanımaz” projesi kapsamında, Diyarbakır’daki 8 özel eğitim okulu öğrencilerine spor malzemesi dağıtıldı.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı işbirliğinde gerçekleştirilen proje kapsamında, 81 kentte dağıtılmak üzere yola çıkarılan spor malzemeleri Diyarbakır’daki öğrencilere ulaştırıldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce Kayapınar Şehit Halit Gülser Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen malzeme dağıtım törenine Vali Ali İhsan Su, Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, Kayapınar Kaymakamı Arif Karaman, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi,  Gençlik ve Spor İl Müdürü Nüammer Uslu, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, özel eğitim okullarından öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.

Kayapınar Halk Oyunları ekibinin gösterisiyle başlayan törende konuşan Vali Su, Diyarbakır’da çok özel ve güzel bir hizmeti başlatmanın sevincini yaşadıklarını söyledi.

“Sağlıklı bireyler ve toplumlar yetiştirmek durumundayız” ifadelerini kullanan Vali Su, bunun yolunun da bütün bireyleri sporla buluşturmaktan geçtiğinin altını çizdi.

Toplumun her kesimini sporla buluşturabilmek için gerek Diyarbakır Valiliği gerekse Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlara değişik imkânları oluşturmaya ve sunmaya devam ettiklerini dile getiren Vali Su, özel gereksinimli bireylerin de sporla buluşturulmasının önemli olduğunu vurguladı.

Engelli bireylerin sporda çok üstün başarılara imza attığını söyleyen Vali Su, ‘Spor Aşkı Engel Tanımaz’ sloganıyla toplumun her kesimini sporla buluşturmaya devam edeceklerini belirtti. 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde üç bakanlığımızın işbirliğinde 81 ilde 27 bin özel imal edilmiş spor malzemesinin dağıtımının gerçekleştiğine işaret eden Vali Su, bu güzel hizmet için başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Bakanlarımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Uslu ise, Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak ana misyonlarından birinin de toplumun tüm kesimlerine sporun ulaştırılması olduğunu kaydetti.

Bu bağlamda özel gereksinimli çocuk ve gençlerin de her türlü spor imkanına erişebilmesi için farklı engel gruplarının kullanımına uygun olan toplam 27 bin spor malzemesinin ülke genelinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı 500 özel eğitim okuluna ulaştırıldığı bilgisini veren Uslu, ilimizde de 8 özel eğitim okuluna toplam 766 adet spor malzemesinin teslim edildiğini belirtti.

Konuşmaların ardından Vali Su, 8 özel eğitim okulu öğrencilerini temsilen 2’şer öğrenciye spor malzemesi dağıttı.

Vali Su’nun özel gereksinimli öğrencilerle basket atışı yaptığı tören, günün anısına toplu fotoğraf çekilmesiyle son buldu.  

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: