Ajans News Haber

Diyarbakır’da oyuncak atölyesi açıldı

Diyarbakır’da oyuncak atölyesi açıldı
114 Okundu Okundu
12 Şubat 2021 - 15:00

’ın Kayapınar İlçe Belediyesi,Diclekent Mahallesindeki Rojava Park içerisinde ‘Çocuklar gülsün diye’ sloganıyla oyuncak atölyesini hizmete açtı.

Kayapınar Kaymakamı Belediye Başkan Vekili Ünal Koç’un ve miniklerin katılımıyla açılışı yapılan atölyede, 15 kumbarayla sitelerden toplanan oyuncaklar gerekli onarımın ardından köy çocuklarına ulaştırılacak. Yine çocuklar belirli saatlerde atölyeye giderek, hem oyunlar oynayıp takas usulü oyuncak alabilecek hem de etkinliklere katılabilecek.
Koç, oyuncağı olmayan çocuklar ile fazla oyuncağı olan çocukların kaynaşması konusunda çalışmalar yapıp, büyük kumbaralar oluşturduklarını söyledi.

Koç, “Akabinde kumbaraları alıp sitelere bıraktık. Bu sayede fazla oyuncakları olan çocuklar, oyuncaklarını bırakıyorlar. Bizler de onları alıp temizliyoruz, yeniliyoruz. Ardından oyuncağı olmayan çocuklarla bunları paylaşacağız. Sonrasında ise atölyelerimizden oyuncakları kırık dökük olanlar varsa tamir ediyoruz. Bunların dışında zeka oyunlarımız var. Burada çocuklar gelip zeka oyunlarımızı oynayabilir. Bir de iki adet atölyemiz bulunmaktadır. Bunlardan biri ahşap atölyesi, bir diğeri ise el sanatlarıdır. Çocukların belirli saatlerde gidip, vakit geçirebilecekleri bir yerdir” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: