Ajans News Haber

Diyarbakır’da madde bağımlılığıyla mücadele eğitimi

Diyarbakır’da madde bağımlılığıyla mücadele eğitimi
115 Okundu Okundu
19 Şubat 2021 - 12:48

Büyükşehir Belediyesi, madde bağımlılığıyla mücadele kapsamında Gençlik Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, bünyesinde birim oluşturan ve kentte önemli çalışmalara imza atan Büyükşehir Belediyesi, gençlere yönelik seminerler düzenliyor. Madde bağımlılığıyla mücadelede özellikle önleyici çalışmalara ağırlık veren psikolog, sosyal hizmet uzmanı ve sosyologlardan oluşan ekipler, Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın askeri ve okulları ile beden eğitimi yüksek okullarına yerleşmek isteyen gençlere dönük açtığı özel yetenek kurslarından yararlanan bin 500 öğrenciye detaylı şekilde madde bağımlılığı eğitimi verdi.

Gençlere detaylı bilgiler verildi

seminerinde alanında uzman sosyal çalışmacılar, bağımlılık nedir, risk faktörleri, önleyici koruyucu tedbirler, dezavantajlı gruplar, anne ile babanın rolü, madde kullanan birini nasıl anlarız, madde bağımlısına yaklaşım nasıl olmalı, bağımlılığa yol açan biyolojik faktörler, bağımlılığa yol açan psiko sosyal faktörler, maddenin türleri, madde bağımlısının tavır ve davranışları ile bağımlılıkta tedavi ve nereye başvurulması konularında öğrencilere bilgiler verdi.

Yapılan bilgilendirmenin ardından özel yetenek kursuna devam eden öğrenciler, konu hakkında merak ettikleri soruları alanında uzman sosyal çalışmacılara yöneltti. semineri öğrencilerin sorularının semineri düzenleyenler tarafından yanıtlanmasıyla sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: