Ajans News Haber

Diyarbakır’da Kurban Bayramı hazırlıkları başladı

Diyarbakır’da Kurban Bayramı hazırlıkları başladı
17 Okundu Okundu
07 Temmuz 2021 - 13:01

Büyükşehir Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi ilçe belediyelerinin ilgili birimlerinin katılımıyla bir toplantı gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıda vatandaşların Kurban Bayramı’nın sorunsuz geçirmesi atılacak adımlar ele alındı.

Kurban yakalama ekipleri oluşturulacak
Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, kurban satış kesim yerlerinde veteriner hekim ile hayvanları kaçmalarını önlemek amacıyla kurban yakalama ekipleri oluşturacak. Kurban kesim ve satış yerlerinin dezenfeksiyon ve haşerelere karşı ilaçlama çalışması yürütecek. Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı da kurban kesim ile satış yerlerinde oluşacak atıkların bertarafını gerçekleştirecek. Kurban kesim ve satış yerlerinde yeterli sayıda çöp konteynırları bulunduracak. Ayrıca kentte ki tüm mezarlıkların temizliği yapılacak.

Zabıta kaçak kesimlerin önüne geçmek denetimler gerçekleştirecek
Zabıta Daire Başkanlığı, hayvan kesim satış yerlerinde sık sık denetimler gerçekleştirerek, belirlenen kesim ve satış yerleri dışında yapılacak olan işlemlere müdahale edecek. Zabıta ekipleri, bayram arifesi ile 1’inci gününde vatandaşların rahat şekilde mezarlık ziyaretlerini yapmalarını sağlamak seyyar satıcılara ve dilencilere karşı tedbirler alacak.

Kurban kesim satış alanları tazyikli suyla yıkanacak
Daire Başkanlığı, tüm kurban satış kesim alanlarında ihtiyaç duyulması halinde arasözlerle tazyikli su ile alanların temizliğini sağlayacak. Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı belirlenen alanlarda oluşacak yapısal eksiklikleri giderecek. DİSKİ Genel Müdürlüğü de kesim ve satış yerlerinde olası rögar tıkanmalarının önüne geçmek alanda vidanjör bulunduracak ve su tesisatlarını gözden geçirerek belirlenen yerlere el yıkma lavaboları yerleştirecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: