Ajans News Haber

Diyarbakır’da İlk Kez Düzenlenen Çocuk Acil Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı Tamamlandı
92 Okundu
20 Haziran 2023 - 13:20

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde ilk kez Diyarbakır Çocuk Hastalıkları Hastanesinde düzenlenen Çocuk Acil Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı tamamlandı.

10 gün teorik, 15 gün pratik eğitim olmak üzere toplam 25 günlük devam eden eğitim programı 16 Haziran tarihinde yapılan törenle sona erdi.

Çocuk hastaların tedavi gördüğü acil ünitelerinde görev yapan hemşirelere görevlerini etkin ve verimli bir şekilde yürütecek bilgi, beceri ve tutumları kazandırmanın amaçlandığı programa il içi ve il dışından toplam 12 kursiyer katıldı.

Çocuk Acil Hemşireliğine Giriş, Pediatrik Triyaj ve Değerlendirme, Temel ve İleri Yaşam Desteği, Genel Tıbbi Acil Konular, Sistemlerle İlgili Sık Karşılaşılan Aciller ve Hemşirelik Bakımı, Acil Ünitelerde Çocuk İstismarı ve İhmaline Yaklaşım, Yenidoğan Acilleri, Çocuk Acil Serviste İlaç Uygulamaları, Girişimsel İşlemler, Özel Sağlık Bakımı Gerektiren Hastalar, KBRN Tehlikelerine Karşı Hazırlık ve Afet Yönetimi konularında eğitim verilen sertifika programı sonunda düzenlenen törenle sertifika almaya hak kazanan kursiyerlere katılım belgeleri takdim edildi.

Haber: Cihat TOPRAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d