Ajans News Haber

Diyarbakır Sağlık’ta Kaybetti, Erzincan Kazandı

Diyarbakır Sağlık’ta Kaybetti, Erzincan Kazandı
474 Okundu Okundu
31 Mayıs 2022 - 20:44

Diyarbakır sağlık camiasında 2 buçuk yıldan fazla bir süredir il sağlık müdürlüğü görevini yürüten Dr. Cihan Tekin, görevden alınarak Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü’ne ataması yapıldı.

Son zamanlarda kızağa çekilen eski vali Münür karaloğlu’nun da arası düzelmeyen MHP Diyarbakır il başkanını Cihan KAYAALP’in sağlık müdürü Cihan TEKİN ile de araslarının bozuk olduğu iddialar arasında yer alıyor.

Söylentiler arasında batman sağlık müdürü ile erzincan sağlık müdürünün diyarbakır’a atanabileceği de söylentiler arasında yeraldı.

Tekin’in görevden alınmasıyla ilgili AK Parti Diyarbakır İl Başkanı M. Şerif Aydın, şu açıklamayı yaptı; “Devlet işleyişinde süreklilik esastır. İl Sağlık müdürümüzün görevden alınması bakanlığımızın kendi iç işleyişidir. Bürokratik bu tür değişim ve dönüşümler rastlanabilecek şeylerdir. Biz il başkanlığı olarak siyaset alanımızda tarihin en önemli seçimlerine doğru kalan 382 günü en verimli şekilde değerlendirip hükümetimizin yapmış olduğu bu muhteşem hizmet siyasetini gönül siyasetiyle taçlandırmakla mükellefiz. Onun dışındaki alanlar hükümetimizin, devletimizin ve bakanlığımızın takdirindedir” ifadelerini kullandı.

Dr. Tekin, 15 Aralık 2021 tarihinde ayında sözleşmesini yenilemişti.

Diyarbakır sağlık müdürünün alınması Diyarbakır sağlığına büyük kayıp olarak anılacaktır

Haber: Cihat TOPRAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: