Ajans News Haber

Diyarbakır çiçeklerle süslendi
175 Okundu
17 Mayıs 2021 - 13:18

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi,park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, tam kapanma sürecinde Kamışlo, Selahattini Eyyubi ve Diclekent Bulvarları, Ekinciler, Elazığ ile Hatboyu Caddelerine, vilayet çevresi ve Hz Süleyman Parkı’na peyzaj düzenlemesi kapsamında değişik çeşit ve renkte 360 bin mevsimlik çiçek dikti.

Kavşak düzenleme çalışmalarında bitki ile ağaçların zarar görmemesi için nakil işlemlerini de gerçekleştiren ekipler, ayrıca Rızvanağa Caddesi’ndeki kaldırımlarda yürüttüğü ağaçlandırma çalışmalarını tamamladı.

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, kendi serasında ürettiği 40 bin mevsimlik çiçeği ilçe belediyelerine hibe etti.

Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri üzerinde seyretmesini göz önünde bulunduran ekipler, bitkileri korumak için 14 arasöz araçla günlük 2 defa olmak üzere sulama, park ve refüjlerde zararlılara karşı ilaçlama çalışmaları yürüttü.

Park, refüj ve kavşaklarda rutin çim biçme ve alanları zararlı yabani otlardan arındırmak için çalışmalarını sürdüren ekipler, parklardaki sulama tesisatları ve elektrik arızalarını da giderdi.

Büyükşehir Belediyesi, 15 Temmuz Şehitler Parkı’nda vatandaşlara spor yapma imkanı sunan bozulan fitnnes aletlerinin bakım ve onarımını gerçekleştirdi.

ajansnews

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.