Ajans News Haber

DEPREM SONRASINDA İLGİ ODAĞI OLAN KARACADAĞ BÖLGESİNE YENİ YOLLAR
194 Okundu
17 Eylül 2023 - 12:54

6 Şubat tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin yeni yapılaşmanın artış gösterdiği Karacadağ bölgesindeki kırsal yerleşim yerlerinde oluşan ulaşım ihtiyacı Bağlar Belediyesi’nce karşılanmaya devam ediliyor.
Belediyenin Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Tellikaya ve Oğlaklı mahalle merkezleri ile bağlı mezralarda 11 kilometreyi bulan yeni yol çalışması gerçekleştirdi.

Bağlar Belediyesi, “asrın felaketi” olarak değerlendirilen depremlerin ardında şehir merkezini terk eden vatandaşların yerleştiği Karacadağ bölgesindeki kırsal yerleşim yerlerinde artan talep üzerine yeni ulaşım ağlarını örmeye devam ediyor.
Bu bölgede hummalı bir çalışma üreten Bağlar Belediyesi’ne bağlı Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, iki mahallede daha yeni yollar açarak vatandaşların hizmetine sundu.
Yeni yapılaşmanın arttığı Oğlaklı ve Tellikaya mahalleleri ile bağlı mezralarda toplam 11 kilometre yeni yol çalışması gerçekleştirildi.

BEYOĞLU:’4.5 YILDA İHYA ETTİK”

Yapılan hizmetten memnun kaldıklarını dile getiren vatandaşlar Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu ve belediye ekiplerine teşekkür etti.
Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, belediye olarak 36 mahalle ve 92 mezradan oluşan 128 kırsal yerleşim yerleşim yerinin tamamını son 4.5 yılda hizmetlerle ihya ettiklerini ifade ederek,”Son güne kadar aynı heyecanla halkımıza hizmetkar olmaya devam edeceğiz ” diye konuştu.

Haber: Cihat TOPRAK

ajansnews

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.