Ajans News Haber

Bismil’in dört bir yanında temizlik seferberliği başladı
232 Okundu
06 Mayıs 2021 - 15:04

Bismil Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Coronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan tam kapanma dönemi ile birlikte rutin faaliyetlerinin yanı sıra her mahalleye ayrı bir çalışma programı uygulayarak mahalle mahalle temizlik seferberliği başlattı.

Günlük rutin çalışmalarının yanında mahalle mahalle uygulama yapan Bismil Belediyesi, temizlik ekipleri ile birlikte girdiği mahalleyi baştan aşağıya elden geçirme çalışmalarına devam ediyor. Bismil Belediyesi 2 vakumlu süpürge aracı, konteyner yıkama aracı, arasöz yıkama aracı, 2 damperli kamyon,1 traktör, 2 kepçe ve onlarca personel ile çalışmalarını titizlikle yürütüyor.

“Daha sağlıklı bir ortam için tüm tedbirleri alıyoruz”

Çevre temizliğinin sağlanması ve vatandaşların daha sağlıklı bir ortam için ilçede bütün tedbirleri aldığını söyleyen Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen, tam kapanma döneminde boşalan cadde ve sokaklarda ekiplerinin genel bakım ve temizlik çalışması yaptıklarını söyledi. Belediye ekiplerinin tüm mahalleler için tek tek uygulama yaptığını belirten Başkan Türkmen, “Ekiplerimiz girdikleri mahalleyi baştan aşağı elden geçiriyor. Bulvarlar, ana ve ara arterler, caddeler, sokaklar, kaldırımlar, parklar ve oturma bankları gibi pek çok alan süpürülerek tertemiz bir görünüme kavuşturuluyor. Ayrıca yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu ana caddeleri başta olmak üzere işlek cadde, sokak ve bulvarları arazöz araçlarla yıkayarak uçtan uça temizliyor,” dedi.

“Tam kapanma dönemi fırsatta çeviriyoruz”
Tam kapanma dönemini fırsata çevirdiğini söyleyen Başkan Türkmen ‘Vatandaşlarımız evlerinde tedbirlere uyarken, 7/24 görevlerinin başında olan ekiplerimiz mesai mefhumu gözetmeksizin bu süreci fırsata çevirerek ilçemizin dört bir yanında temizlik çalışmaları gerçekleştiriyor. Bu kapsamda vatandaşlarımızın sağlığı için cadde ve sokaklar titizlikle temizlenerek dezenfekte ediliyor. Vatandaşlarımızı koronavirüsten korumak adına tüm alanlarda yürüttüğümüz çalışmalarımız artarak devam edecektir. ’ dedi.

Yusuf GÜNBATTI

ajansnews

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.