Ajans News Haber

Belediye, Otizmli Bireyler İçin Yüzme Eğitimi Başlattı
113 Okundu
29 Ağustos 2023 - 18:32

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi, Diyarbakır’da 8-15 yaş aralığında bulunan Otizmli bireyler için yüzme dersi eğitimi başlattı.

Yenişehir Belediyesi ile İl Gençlik Spor Müdürlüğü tarafından Seyrantepe Spor Tesisi yüzme havuzunda 10 yüzme eğitmeni kontrolünde başlayan eğitimlerde 20 otizmli bireye yüzme dersi eğitimi verildi.

OTİZM BİR HASTALIK DEĞİLDİR

Yenişehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Beşikci, “Otizm bir hastalık değildir. Çocuklarımızın farklılıklarının farkında olduğumuzu göstererek anlayışlı bir tutum sergileyebiliriz. Sosyalleşmek bir spor dalıyla ilgilenmek çevre ile iletişim içerisinde olmak otizmli çocuklarımızın duygu ve düşüncelerini daha rahat ifade etmektedir.Hayat boyu süren mücadelelerinde maddi manevi destekçileriyiz” dedi.

MOTİVASYONLARINI ARTIRIYOR

Yüzme eğitmeni Kadir Birkan, “Otizm yüzme eğitimi sürecinde bireylerin göstermiş olduğu gelişim, bireyin motivasyonunu arttırmaktadır. Bu sayede kişinin kendine olan güveni de yükseltmektedir. Yüzme eğitiminin sağladığı bir diğer önemli fayda, otizmli bireyin sosyalleşmesinin artmasıdır. Bu süreçte birey sosyal çevre ile uyumlu hareket etme becerisini geliştirmektedir. Yüzme sırasında tekrar eden hareketler ise rahatlamayı ve olumsuz düşüncelerden kurtulmayı sağlamaktadır” dedi.

Haber: Cihat TOPRAK

ajansnews

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.