Ajans News Haber

Başkan Türkmen, Farkındalık İçin Öğrencilerle Kırmızı Çizgi Çizdi

Başkan Türkmen, Farkındalık İçin Öğrencilerle Kırmızı Çizgi Çizdi
43 Okundu Okundu
01 Nisan 2021 - 13:25

Diyarbakır Bismil ilçe Kaymakamı Belediye Başkan V. Hamza Türkmen, öğrencilerle birlikte trafikte yaya etkinliğine katıldı. ‘Öncelik hayatın, Öncelik yayanın’ başlıklı broşürlerin de dağıtıldığı etkinlikte sürücüler uyarılırken, yayalara öncelik vermeleri istendi.


Cumhuriyet İlkokulu kavşağında düzenlenen etkinlikte konuşan Başkan Türkmen, yaya geçidi üstünlüğü konusunda farkındalık oluşturmak istediklerini söyledi. 
Başkan Türkmen, “Sürücülerimiz yaya ve geçitlerinde yavaşlamalı yayalara öncelik vermeli. Bunun farkındalık oluşturmak gayesi ile bu etkinliği düzenledik. Etkinlik sırasında yaya geçitleri ile okul geçitlerine Belediyemizin desteği ile hep birlikte kırmızı çizgiler çizdik. Ekinliğe katılanlara teşekkür ediyorum” dedi. 

Etkinliğe katılan öğrencilerde mutluluklarını dile getirdi. 
Etkinlik hakkında konuşan Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri, “Öncelik her zaman yayanın olmalı. Bizde kırmızı çizgiler çizerek farkındalık oluşturmak istedik.” dedi.  Başka bir öğrenci ise, “Böyle bir etkinliğe katıldığım çok mutluyum.Sürücülerden yayalara öncelik vermelerini rica ediyorum” dedi.

Cihat TOPRAK

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: