Ajans News Haber

Bağlar’da Pratik ve çözüm odaklı belediyecilik

Bağlar’da Pratik ve çözüm odaklı belediyecilik
11 Okundu Okundu
14 Haziran 2021 - 12:39

Diyarbakır’ın İlçe Belediyesinin pratik çözüm odaklı belediyecilik anlayışı ilçedeki değişimi devam ettirerek vatandaşlara güven veriyor.


Vatandaş, gördüğü eksiklikleri, karşılaştığı sorun talepleri dile getirerek belediyeye ihbarda bulunuyor, belediye ekipleri mağduriyet yaşanmaması için pratik ve çözüm odaklı hizmet anlayışı ile müdahale ederek iletilen sorunları kısa sürede ortadan kaldırıyor. Halkın yaşam kalitesini yükseltmek için ortaya konulan pratik ve çözüm odaklı belediyecilik, tarafından yerine getirilerek vatandaşa güven aşılanıyor. Kimi zaman başka kurumların ihmalinden kaynaklanan sorunlar da yine bu şekilde çözüme kavuşturularak vatandaşların günlük yaşantısı rahatlatılıyor. İletilen sorunların çözümünde sağlanan geri dönüşüm pratik çözüm anlayışından memnun kalan vatandaşlar günün her saatinde kitle iletişim araçları üzerinden Belediye Başkanı Hüseyin ’na ulaşıyor, Başkan Beyoğlu’nun talimatıyla da hemen müdahale edilerek birçok noktada olumsuz tablolar olumlu hale dönüştürülüyor.

Kötü görüntü risk oluşturan tabloya anında müdahale
Pratik çözüm odaklı belediyeciliğin sonuç getirdiği yerlerden biri Şeyh Şamil Mahallesi oldu. Yıpranan rögarlar, bozulan parke taşları ve bunların neden olduğu çevre kirliliği aynı zamanda çocuklar için risk oluşturan bu görüntü duyarlı vatandaşlar tarafından görüntülenerek belediyeye iletildi. Hemen harekete geçen Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, olumsuz görüntülerin yaşandığı bölgede çalışma başlatarak kısa sürede elverişli hale getirdi. Belediye ekiplerinin çözüm odaklı hizmet anlayışı sonrasında çevrede yaşayan vatandaşlar Belediye Başkanı Hüseyin ’na teşekkür etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: