Ajans News Haber

Bağlar’da hizmet seferberliğine devam

Bağlar’da hizmet seferberliğine devam
19 Okundu Okundu
04 Nisan 2021 - 11:54

Diyarbakır’ın İlçe Belediyesi, sento Caddesi’ni Bağlar’ın iç bölümüne bağlayan Kuruçeşme-Küçük Gürsel Caddesi bölgesini 10 yıl sonra sıcak asfalt hizmeti ile tanıştırarak çevrede yaşayan vatandaşların esnafların yaşadığı ulaşım sorununa son verdi. 5 Nisan Mahalle Muhtarı Mehmet Karahan, yapılan hizmetin kendilerini sevindirdiğini belirterek Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’na teşekkür etti.

Bağlar Belediyesi, bozularak kullanılamaz hale geldiği için özellikle yağışlı günlerde kış döneminde şikayet konusu olan Kuruçeşme-Küçük Gürsel Caddesi güzergahını asfaltlayarak yolu kullanışlı hale getirdi. Kuruçeşme’den Dörtyol bölgesine giden cadde baştan başa asfaltlanarak eski görüntüsünden arındırıldı. Çalışmaları yerinde inceleyen Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, çevredeki esnaf ve vatandaşlarla görüşerek hizmetten memnun olup olmadıklarını sordu.
Uzun yıllar yenilenmeyip asfaltlanmadığı için caddenin bakımsız hale geldiğini belirten 5 Nisan Mahalle Muhtarı Mehmet Karahan, “Burası özellikle esnafın yoğun olduğu hareketli bir yer. Bakımsız olduğu için arabalar geçmekte zorlanıyordu. güzel bir çalışma gerçekleştirdi. Sorunları nasıl anlatıyorsak takdir etmesini de bilmeliyiz. Bağlar Belediye Başkanımız Hüseyin Beyoğlu ekibine teşekkür ediyoruz” dedi.
500 metrelik alanı kapsayan asfaltlama çalışmasının ardında cadde ulaşıma açıldı.

2 yerde kaldırım yenileme, kırsala yol çalışması
İlçe merkezi kırsal bölgelerde hizmet seferberliğine devam eden Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Selahaddin Eyyubi Mahallesi ile Gıda Toptancılar Sitesi çevresinde yıpranan kaldırımları yenileyerek parke taşları döşedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: