Ajans News Haber

Bağlar’da cumartesi günü 8 pazar yeni hizmet verecek
199 Okundu
07 Mayıs 2021 - 11:43

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesine göre “Tam Kapanma “ döneminde semt pazarları 8 ve 15 Mayıs Cumartesi günleri hizmet verebilecek.  Bu iki günde 10.00-17.00 saatleri arasında sadece yaş sebze ve meyve ile fide satışı yapan pazaryerleri açık olacak. Vatandaşların yaş sebze ve meyve ve fide ihtiyaçlarını temin amacıyla ikametlerine en yakın Pazar yerine gidip gelebilmelerine izin verilecek. 

Genelgeye göre temizlik ürünleri, giyim, züccaciye, oyuncak, süs eşyası, çanta gibi  ürünlerin satışına  ise izin verilmeyecek.

8 NOKTADA HİZMET VERİLECEK

 Bağlar Belediyesi, açık olacak pazar yerlerini belirledi. Toplam 8 noktada vatandaşlara hizmet verilecek. Pazar yerlerinin denetimi belediye zabıta ekipleri, emniyet güçleri ve İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek.

Pazar yerlerine kontrollü giriş ve çıkışları sağlamak için belirlenen noktalar haricinde diğer tüm alanlar demir bariyer ve benzeri araç-gereç ile kapatılarak kontrolsüz giriş ve çıkışlar  engellenecek. Her tezgah arasında en az 3 metre mesafe kuralı uygulanacak. Pazar esnafına ve vatandaşlara maske ve temizlik gibi kuralları da uygulanarak denetimler gerçekleştirilecek.

İşte Bağlar’da Açık Olacak Semt Pazarları

Barış Caddesı

Lezgin Avcı Caddesi

Selahaddin Eyyübi Mahallesi Ninova Avm Civarı

Bağcılar Mahallesi Keyf-İ Diyar Altı

Körhat Mahallesi

Kaynartepe Mahallesi

Bağcılar Mahallesi Yenihal Bölgesi  Avea Caddesi

Otogar Karşısı Heskif Caddesi

Cihat TOPRAK

ajansnews

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.