Ajans News Haber

Bağlar’da 5 kırsal mahalleye yeni yollar
317 Okundu
11 Mart 2021 - 13:39

Diyarbakır Bağlar ilçe Belediyesi, son bir haftada kırsal yerleşim yerlerine 60  kilometre yeni yol kazandırarak son iki yılda gerçekleştirmiş olduğu ulaşım seferberliğinde önemli bir başarıya daha imza attı.

Kırkoyun Mahallesi’ne bağlı Naldiken,Güven,Ürkmez ve Bekçidamı mezraları ile Kabahıdır,Ortaören,Kırkıncık ve Kamışpınar mahallelerinde sürdürülen yeni yol yapım çalışmaları kapsamında vatandaşlar tarafından yeni yapıların yapıldığı bölgelerde ulaşım sorunu çözüme kavuşturuldu. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin çalışmaları sonunda kullanışlı hale gelen yolların görüntüsü buralarda yaşayan vatandaşların memnuniyetini kazandı.

ÇEVRE  DÜZENLEMESİ  YAPILAN PARK GÖRÜNTÜSÜYLE  BÜYÜLÜYOR

Bağlar Belediyesi, kendi imkanlarıyla kazandırdığı park ve dinlenme alanlarının çevre düzenlemesini de yaparak vatandaşlar için huzurlu alanlar haline getiriyor.

Bağcılar Mahallesi’nde yapımı tamamlanmak üzere olan ve ünlü islam alimi Ahmed-i Hani’nin ismi verilen parkın çevre düzenlemesi yapılarak ara yollar ve kaldırımlar kilitli parke taşlarıyla döşendi. Parkın yeni görüntüsü çevrede yaşayan vatandaşların takdirini kazanırken, yapılan hizmetten son derece memnun olduklarını ifade eden vatandaşlar Başkan Beyoğlu’na teşekkür etti.

“HİZMETLERİMİZLE KENDİMİZİ ANLATIYORUZ”

“Bir gün değil, her gün hizmet “ sloganıyla ilçenin her noktasına hizmet götürme  gayreti içerisinde olduklarını belirten Başkan Hüseyin Beyoğlu,”Vatandaşlarımızın huzurlu yaşam imkanına kavuşması için tüm ekiplerimiz ve imkanlarımızla aziz ve kadirşinas milletimizin emrindeyiz. İki yılda yaşatmış olduğumuz değişim çok şükür fazlasıyla konuşuluyor. Biz hamasetle değil, hizmetlerimizle kendimizi anlatıyoruz.” diye konuştu.

Cihat TOPRAK

ajansnews

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.