Ajans News Haber

BAĞLAR SOKAKLARINDA GÖNÜL DİLİ BELEDİYECİLİĞİ
29 Okundu Okundu
03 Temmuz 2022 - 11:08

Diyarbakır Bağlar ilçe Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, eşi Dürdane Beyoğlu ile birlikte gerçekleştirdiği vatandaş ve aile ziyaretlerinde Türkçe’nin yanı sıra Kürtçe, Zazaca ve Arapça’yi iyi bilmenin avantajını kullanıp vatandaşlarla rahat iletişim kuruyor. Gönül dilini iyi kullanarak başarılı olduklarını belirten Beyoğlu, “Milletimiz derdini de talebini de rahatlıkla bize anlatabiliyor. Bu da çözüm üretmemizi daha kolay hale getiriyor ” ifadelerini kullandı.

“HOŞ BİR SEDA BIRAKMAYA GELDİK “
Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, vatandaş buluşmalarını hafta sonunda sürdürerek ilçe genelinde mahalle ve ev ziyaretlerinde bulundu.
Şeyh Şamil Mahallesi’nde evlerinin önünde dinlenen yaşlı vatandaşlarla sohbet eden Başkan Beyoğlu ve Dürdane Beyoğlu, daha sonra bazı aileleri “çat kapı ” usulü ziyaret etti.
“Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sıklıkla vurguladığı üzere bütün gayemiz şu gökkube altında hoş bir seda bırakmaktır” diyen Başkan Beyoğlu,milletin dualarına talip olduklarını söyledi.

“EN BÜYÜK SIRRIMIZ GÖNÜL DİLİ “

Tevazu ile yaklaşarak vatandaşların teveccühünü kazandıklarını belirten Başkan Hüseyin Beyoğlu, farklı dilleri bilmenin iletişim kurmada avantaj olduğunu ancak başarılı oldukları esas hususun gönül dili olduğunu kaydetti.
Başkan Beyoğlu,”İstiyoruz ki günün her saati milletimizle beraber alalım. Bu yüzden hafta sonlarını da buna ayırıyoruz. Bu işten büyük feyz alıyoruz. Nezih bir halkımız var. Kıymet verirseniz teveccüh görürsünüz. ” diye konuştu.

Haber: Cihat TOPRAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: