Ajans News Haber

Bağlar Millet Bahçesinin yapımına başlandı

Bağlar Millet Bahçesinin yapımına başlandı
55 Okundu Okundu
15 Şubat 2021 - 15:07

 ’ın İlçe Belediyesinin Çevre Şehircilik Bakanlığına tahsis ettiği 92 bin metrekarelik alanda hayata geçirilecek olan Millet Bahçesinin yapımına başlandı.


Çevre Şehircilik Bakanlığının, Belediyesi tarafından Bağcılar Mahallesinde tahsis ettiği 92 bin metrekarelik alanda yapacağı Millet Bahçesinde geri sayım başladı. İhale aşamasının tamamlanmasından sonra projenin saha çalışmalarına resmen başlandı. TOKİ tarafından yürütülecek çalışmalarla Diyarbakır’a yeni bir soluk getirecek Bağlar Millet Bahçesi Projesinin 1 buçuk yılda tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor.
Sosyal donatı alanları, millet kıraathanesi, yürüyüş bisiklet parkurları, dinlenme ve piknik alanlarıyla doğa ile iç içe yepyeni bir yeşil alan oluşturması amaçlanan proje 400 binden fazla nüfusu olan ’ın çehresini değiştirecek.

Projenin başladığı alanda incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, , “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bizlere sunmuş olduğu imkanlar kendisinin millete olan sevdasından almış olduğumuz güvenle Bağlar’ımızı hak ettiği gelişmiş şehir seviyesine getirmek tevazu, samimiyet ve gayretle çalışıyoruz. Tahsis etmiş olduğumuz arazide Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız öncülüğünde TOKİ tarafından yapılacak Millet Bahçesi ilçemizi Diyarbakır’ın yeni oksijen ve huzur alanı haline getirecek” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: