Ajans News Haber

BAĞLAR BELEDİYESİ, YATIRIMLARLA İLÇENİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRİYOR

BAĞLAR BELEDİYESİ, YATIRIMLARLA İLÇENİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRİYOR
21 Okundu Okundu
08 Haziran 2022 - 11:38

Bağcılar Mahallesi’nde 35 bin metrekarelik alanda inşa çalışmaları devam eden ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın ismi verilen çok amaçlı park projesinin son bahara kadar tamamlanması beklenirken, Diyarbakır’ın yeni yüzü olan aynı mahallede yeni yerleşim alanlarına 8 yeni yol kazandırıldı.
Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, “Yapmış olduğumuz yatırım ve hizmetlerle Bağlar’ın çehresini değiştirmeye devam ediyoruz” sözleriyle yaşanan değişimi değerlendirdi.

BELEDİYENİN İMKANLARIYLA İNŞA EDİLİYOR
AK Partili Bağlar Belediyesi, yatırımlar ve hizmetlerle 400 bin nüfuslu ilçede değişime imza atmaya devam ediyor.


Kentin yeni ve modern yüzü olan Bağcılar Mahallesi’nde bir süre önce temeli atılan Ersin Tatar Parkı’nda çalışmalar hızla ilerliyor. Dinlenme alanlarından spor etaplarına kadar bir çok özelliği barındıran projenin devam eden çalışmalarını inceleyen Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, belediyenin kaynakları ve imkanlarıyla inşa edilen parkın kısa zamanda hizmete hazır hale getirileceğini kaydetti.


BAĞ EVİ İLE NEWROZ ALANINI BAĞLAYAN YOLLAR
Bağlar Belediyesi, yeni yaşam alanlarının inşa edilmeye devam edildiği Bağcılar Mahallesi’nde 8 yeni yol daha kazandırdı. 700 metre uzunluk ve 10 metre genişlikten oluşan yolların önümüzdeki günlerde asfaltlandırılarak şehir içi ulaşımına açılacağı kaydedildi. Yeni yollarla beraber Bağ Evi Park Projesi ile Newroz Alanı arasındaki güzergah birbirine bağlanmış olacak.


GÜRSEL CADDESİ’NDE 1000 TON ASFALT SERİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Bağlar Belediyesi, eski Bağlar bölgesinde ise yıpranan yolları asfaltlandırarak ulaşım ağlarını güzelleştirmeye devam ediyor. Muradiye Mahallesi’nde bulunan Gürsel Caddesi’nde 1000 ton asfalt serimi gerçekleştirildi. Asfaltlama çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Beyoğlu, çevrede bulunan esnaflarla da görüşerek öneri ve taleplerini dinledi.


Bağcılar Mahallesi’nde inşaatı tamamlanmak üzere olan kapalı semt pazarının da kısa zamanda hizmete açılması bekleniyor. Semt pazarı inşaatında incelemelerde bulunan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen Pazar yerinin yakında halkın hizmetinde olacağını ifade etti.

Haber: Cihat TOPRAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: