Ajans News Haber

Alt yapısı tamamlanan bölgelere yeni imar yolları

Alt yapısı tamamlanan bölgelere yeni imar yolları
10 Okundu Okundu
29 Eylül 2021 - 13:16

Diyarbakır’ın Yenişehir Belediyesi, sosyal belediyeciliğin yanı sıra gelişen, büyüyen yaşam alanlarının arttığı ilçede alt yapısı tamamlanan bölgelere duble yolları aratmayan yeni yolları açmaya devam ediyor.

Yeni yollarının yapımı ile Yenişehir ilçesinde şehir içi ulaşım ağını rahatlatarak gelecekte alt yapı, üst yapı ulaşımdan kaynaklı sorunlar ile karşılaşmamak amacıyla modern yapılaşmanın devam ettiği bölgelere duble yolları aratmayan yeni yollarını açıyor. Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, ilçede artan nüfusla orantılı olarak ve modern yerleşim yerlerinin oluştuğunu belirterek, bu yeni yerleşim yerlerinde ileriki süreçlerde her hangi bir sorunla karşılaşmamak için alt yapı ve üst yapı çalışmaları titizlikle sürdürdüklerini söyledi.

22 metre genişlikte yol

Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin Üçkuyu Mahallesinde 22 metre genişlik 800 metre uzunlukta yapmış olduğu yeni yolu çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Beşikci, “Yeni yerleşim alanlarımızın gerekli alt yapı çalışmalarını tamamladıktan sonra, vatandaşlarımızdan gelen talepler ve yapılan planlamalar çerçevesinde yeni imar yollarımızı da açıyoruz. Gelişime açık, tercih edilen bir bölge olan Yenişehir ilçemizin bazı mahallelerinde yapılaşma hızla artış gösteriyor. Belediye olarak yeni imar yollarını açarak gelişime katkı sağlıyoruz. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimizin bu yönde yaptığı çalışmalar kapsamında birçok cadde ve sokakta hizmetler gerçekleştiriliyor. Yeni imar yollarının yanı sıra daha önce yerleşim olmasına rağmen hiç yolu olmayan bölgelerimizde de yeni yollarımızı açıyoruz. Yapılan tüm bu çalışmalarımızı en iyi ve en kısa sürede tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: