Ajans News Haber

Diyarbakır’da Okul Sporlar Floor Curling Müsabakaları Sona Erdi
187 Okundu
26 Mart 2023 - 11:39

Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Floor Curling İl Temsilciliği tarafından düzenlenen okul sporları floor curling müsabakaları sporcuların çekişmeli mücadelesine sahne oldu. Şehitlik Köşkler Spor Kompleksi Çok Amaçlı Spor Salonu’nda 3 gün boyunca devam eden müsabakalarında genç erkekler, genç kızlar, gençler karma ve küçük erkekler, küçük kızlar, küçükler karma kategorilerinde sporcular birincilik mücadelesi verdi.

Katılımın yoğun olduğu floor curling müsabakalarında Genç kızlar kategorisinde Şehit Ömer Halis Demir Anadolu Lisesi birinci olurken, Süleyman Demirel MTAL ikinci, Koşuyolu MTAL üçüncü, Bağlar KİPTAŞ dördüncü oldu. Genç erkekler kategorisinde Koşuyolu MTAL birinci olurken, Şehit Ömer Halis Demir Anadolu Lisesi ikinci, Bağlar Kiptaş üçüncü, Sur İmam Hatip Lisesi ise dördüncü oldu. Gençler karmada ise Koşuyolu MTAL birinci olurken, Şehit Ömer Halis Demir Anadolu Lisesi ikinci, Bağlar KİPTAŞ üçüncü, Sur İmam Hatip Lisesi ise dördüncü oldu. Küçük kızlar kategorisinde Talaytepe Ortaokulu birinci olurken, Atatürk Ortaokulu ikinci, YİBO 75. Yıl Ortaokulu üçüncü, Muazzez Beran Ortaokulu ise dördüncü oldu. Küçük erkekler kategorisinde Talaytepe Ortaokulu birinci olurken, Bağcılar İmam Hatip Ortaokulu ikinci, BİL Koleji Ortaokulu üçüncü, Muazzez Beran Ortaokulu dördüncü oldu. Küçükler karma kategorisinde ise Talaytepe Ortaokulu birinci, Atatürk Ortaokulu ikinci, YİBO 75. Yıl Ortaokulu üçüncü, BİL Koleji Ortaokulu dördüncü olmayı başardı.

Diyarbakır’da ilk kez floor curling okul sporları müsabakaları düzenlediklerini belirten Floor Curling İl Temsilcisi Remziye Kılıçer, “Floor Curling İl Temsilciliği olarak Diyarbakır’da ilk kez floor curling okul sporları müsabakalarını düzenledik. Yoğun katılımla gerçekleşen müsabakalar 3 gün boyunca sürdü. Müsabakaya katılan tüm okullarımızı, antrenörlerimizi ve sporcularımızı tebrik ederiz. Bizlere bu konuda desteklerini esirgemeyen Gençlik ve Spor il müdürümüz Nüammer Uslu, Türkiye Curling Federasyonu Başkanı Kenan Şebin, Spor Hizmetleri Müdürümüz Aydın Çetin, Okul Sporları Şube Müdürü Metin Öcal ve Spor Şube Müdürümüz Abdulbaki Karabulut’a teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Müsabakalar sonunda dereceye giren takımlara kupa ve madalyalar ise düzenlenen törenle verildi.

Haber: Cihat TOPRAK

ajansnews

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.