Ajans News Haber

Bismil Köylerinde Futbol Şöleni Projesi Başladı
70 Okundu
15 Mart 2023 - 11:38

Diyarbakır’ın Bismil İlçesi’nde Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Bismil Belediyesi ve Ova Yıldızları Gençlik ve Spor Kulübü ortaklığında ‘Bismil Köylerinde Futbol Şöleni Projesi’ düzenlendi. Proje kapsamında Bismil’e bağlı 10 köyde futbol şöleni düzenlenecek.

Bismil Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün öncülüğünde düzenlenen ve Bismil Belediyesi ile Ova Yıldızları Gençlik ve Spor Kulübü’nün ortaklığında başlatılan Bismil’in Köylerinde Futbol Şöleni Projesi’nin startı Harmanlı Mahallesi’nde yapıldı.

Düzenlenen şölene Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Tekin Kaya, Bismil Belediyesi yetkilileri, Ova Yıldızları Gençlik ve Spor Kulübü yönetici ve antrenörleri sporcular ve velileri katıldı. Projenin ilk ayağının yapıldığı Harmanlı Köyünde Ova Yıldızları Gençlik ve Spor Kulübünün U11-U12 yaş kategorisi sporcuları ile Harmanlı köyü çocukları arasında çekişmeli ve heyecanlı bir müsabaka yapıldı.

Proje kapsamında kendilerine destekte bulunan herkese teşekkürlerini sunan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Tekin Kaya, “Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Bismil Belediyesi ve Ova Yıldızları Gençlik ve Spor Kulübü ortaklığında düzenlediğimiz ‘Bismil Köylerinde Futbol Şöleni Projesi’nin ilk ayağını Harmanlı Mahallemizde düzenledik. Etkinlik oldukça geniş kapsamlı ve yoğun katılımla gerçekleşti. Projenin amacı depremden etkilenen çocuklara bir nebzede olsa stres atması ve köylerde bulunan çocuklar arasında yetenekli çocukları keşfetmek. Harmanlı mahallemizin yanı sıra önümüzdeki haftalarda Üçtepe Mahallesi, Tepe Mahallesi, Kavuşak Mahallesi, Bademli Mahallesi, Yağmur Mahallesi, Güngeçti Mahallesi, Yukarısalat Mahallesi, Bayındır Mahallesi ve Işıklar Mahallesi’nde de devam edecek. Bize bu proje kapsamında desteklerini sunan başta Bismil Kaymakamımız Enver Hakan Zengince olmak üzere Bismil Belediyemiz yetkililerine ve Ova Yıldızları Gençlik ve Spor Kulübü yöneticilerine teşekkür ederiz” diye konuştu.

Haber: Cihat TOPRAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d