Ajans News Haber

YSK: Millet Partisi’nin ‘Millet İttifakı’ isminin kullanılmasını reddettik
162 Okundu
31 Mart 2023 - 11:28

YSK Başkanı Yener açıklamalarında, ”Millet Partisi’nin ‘Millet İttifakı’ isminin kullanılmasına yönelik itirazını oy çokluğu ile reddettik. 2018’de olduğu gibi bu seçimde de ilgili isim kullanılabilir.” ifadelerini kullandı.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı adaylığına yapılan itirazları reddetti. YSK Başkanı Ahmet Yener, “Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Sayın Muharrem İnce ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylıklarına yönelik itirazların reddine karar verilmiş ve Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Sayın Muharrem İnce, Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Sinan Oğan’ın kesin aday listesinde bulunduklarına karar verilmiş olup karar; ilan edilmek üzere bugün Resmî Gazete’ye gönderilecektir” dedi.

YSK “Bugün Yüksek Seçim Kurulu yapmış olduğu toplantıda ele aldığı konuları kısaca izah etmek istiyorum. Öncelikle Millet Partisi’nin, Millet İttifakı’nın kendi partilerinin adını kullandığı ve bu nedenle Millet İttifakı isminin kullanılmaması yönünde yapmış olduğu itiraz öncelikle değerlendirilmiş, oyçokluğu ile reddine karar verilmiştir. Yani, altı parti tarafından oluşturulan Millet İttifakı unvanının 2018 seçimlerinde olduğu gibi 2023 seçimlerinde de kullanılabileceğine oyçokluğu ile karar verilmiştir.

ajansnews

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.