Ajans News Haber

Pendik ve Sultanbeyli’de Erbakan rüzgârı
53 Okundu Okundu
02 Temmuz 2022 - 21:04

Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, yeni açıklanan asgari ücretin, mevcut ekonomik şartlarda vatandaşın karnını doyurmasına dahi yetmeyeceğini belirterek, kendilerinin iktidarında ilk iş; işçiye, emekliye ve memura yüzde 100 maaş zammı yaparak işe başlayacakları sözünü verdi.


Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, esnaf ziyaretleri için geldiği İstanbul’un Pendik ve Sultanbeyli ilçelerinde halkın yoğun ilgisi ile karşılaştı. Partisinin üye standlarını gezen Erbakan sonrasında esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.


Partimiz en fazla üye kaydeden birinci parti oldu
İlk olarak ziyaret ettiği Pendik Meydanında bulunan Şehit Orgeneral Eşref Bitlis Parkı’nda coşkulu bir kalabalığa hitap eden Erbakan, “Partimiz Türkiye’de kurduğu teşkilatlarla her yeri kuşattı, kuşatmaya devam edecek. Geçen ay, Yargıtay’ın açıkladığı rakamlara göre partimiz Türkiye’de, en fazla üyeyi kaydeden birinci parti oldu. Yani şampiyon oldu. Bu ay da sadece gençlik kollarımız, 20 gün dolmadan 12 bin 700 üye yaptı. Allah’ın izniyle bu ay, geçen aya göre yüzde yüz fazlasını yaparak 30 binden fazla üye kaydı yapacağız” açıklamasını yaptı.
Bu asgari ücretle karnını doyurman bile mümkün değil
5 bin 500 liraya yükseltilen asgari ücretin açlık sınırının altında kaldığını söyleyen Erbakan, “Yani asgari ücretle çalışacaksın, terleyeceksin, aldığın asgari ücretle karnın bile doyurmak mümkün değil. Memur maaşları yoksulluk sınırının altında, en düşük emekli maaşı, açlık sınırının neredeyse yarısı kadar. ” şeklinde konuştu.


İşçiye memura emekliye yüzde 100 zam sözü
İktidara geldiklerinde ilk iş olarak işçiye, memura, emekliye gelir gelmez en az yüzde 100 maaş zammıyla işe başlayacaklarının sözünü veren Erbakan, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Paylaşımda adaleti, yönetimde adaleti tesis edeceğiz. Biz geldiğimiz zaman hikaye anlatmayacağız, enkaz raporu okumayacağız, bahane, mazeret üretmeyeceğiz. ‘Önce millet’ diyerek dar gelirli 85 milyona adil şekilde bu kaynak aktarılacak. 1976-77’de Milli Görüş’ün ağır sanayi hamlesinde yaptığı gibi 10 milyonluk işsizler ordusu da 1 buçuk milyon üniversite diplomalı işsizlere, istihdam imkanını oluşturacağız. Her bakanlıkta ilk 100 günde ne yapacağımıza dair ilk 100 gün icraatlar kitabımız hazır. Hepsinden daha önemlisi makam ve rakam için değil, Allah rızası için çalışan Milli Görüş kadrolarımız hazır. Bizim kadrolarımız ihale ve koltuk için değil, halka hizmet, Hakk’a hizmet için çalışıyor. İnşallah geleceğiz, inşallah sorunları biz çözeceğiz. Türkiye’nin her yerinde teşkilatlanma çalışmalarını tamamladık. Seçimlere en güçlü halde hazırız.”


Erbakan, Pendik’teki programından sonra Sultanbeyli ilçesine geçerek esnaf ziyaretlerine yoğun kalabalık eşliğinde burada da devam etti.

Haber: Cihat TOPRAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: