Ajans News Haber

Özel: Her şeyden Cumhur İttifakı sorumlu, Devlet Bey kenara çekilemez
54 Okundu
20 Haziran 2024 - 13:31

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Ekol TV’de Hepsi Bu Hafta Oldu’da Armağan Çağlayan’a konuk oldu ve gündemdeki tartışmalara ilişkin soruları yanıtladı.

Özel’in konuşmasının satırbaşları;

“Dünyanın hiçbir yerinde parti lideri seçimle değişmedi. Var gücümüzle Cumhurbaşkanlığı seçimi için çalıştık ama olmadı. Arkadaşlarım, ailemin ve benim travmam oldu. Sokakta gençlerin feri de söndü, heyecanı gitti. CHP’nin iktidarını görmezsem gözüm arkada gider diyen bir kitle de var. 50 yıldır ıstırap çeken insanlar var.

İnanılmaz duygusal travma vardı. Adım atmak gerekiyordu. Bu duygumla hareket ettim. Bunu en erken dile getiren de Ekrem İmamoğlu’ydu. Partide değişim olması gerektiği konusunda konuştuk. İnsanlara “Ders aldık, değiştik, gençleştik ve lütfen umudunuzu kesmeyin” dememiz gerekirdi. Dünyadaki popülist liderler insanların sandığa küsmesinden yararlanır. Burada da o yaşanıyordu. İnsanlar fatura kesecek yer arıyordu.”

Özel, “Bugüne kadar olan her şeyden Cumhur İttifakı sorumludur” dedi ve normalleşme tartışmalarına ilişkin “Ben AK Parti’nin 22 yıllık yükünü üstlenecek bir işin içine girmem. Devlet Bey kenara çekilemez. Hep birlikte muhalefete gidecekler.

*Devlet Bey Cumhur İttifakı’ndan ayrılacaksa bizim Türkiye İttifakı’na gelebilir. Tek şartımız var. Renklerimiz kırmızı beyaz. Devlet Bey de milli takım gol atınca sevinecekse gelsin. Filenin Sultanları şampiyon olunca duygulanan herkes Türkiye İttifakı’na gelebilir. Başka şartımız yok. Devlet Bey hazırsa ittifakımıza gelebilir.”

ajansnews

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.