Ajans News Haber

Özel: CHP’yi iktidar yapamazsam istifa edeceğim
93 Okundu
01 Haziran 2024 - 10:30

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel Özel, Halk TV’de “Yeni Bir Sabah Programı”nda gazeteci İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtladı.

Gündeme dair açıklamalarda bulunan Özel, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iadeiziyaretine ilişkin bur soru üzerine, “Görüşme birebir yani Sayın Cumhurbaşkanı ve ben. Ama heyetlerde yine ben Sayın Namık Tan eşlik eder diye düşünüyorum. Birer büyükelçi veya uygun gördüğü bir yardımcısı not tutmak üzere bulunuyor ama esas görüşme bizim aramızda geçiyor tabii ki. Doğrusu da bu. Öyle büyük heyetlerle görüşme planlamıyoruz. Aynı formatta olur

Seçimin ertesi günü aday konuşmak; bu potansiyel adayları küstürecek mevcut adayları başka bir psikolojiye sokacak ve milleti boşu boşuna meşgul edecek bir şey. Benim canıma tak etti, geçtiğimiz seçimdeki bu hatayı yeniden yaptırmak isteyen bir tuhaf kafa var. Hep aday tartışması açılıyor. Arkadaşlara dedim. Soru gelsin gelmesin ne beni övmek için olsun olmasın benim Cumhurbaşkanı adayı olmak gibi bir hedefim bir niyetim yok. Benim bir niyetim var, bulunduğunuz yerden bu seçim akşamı olduğu gibi, Atatürk’ün partisi Cumhuriyet’in ikinci yüzyılının ilk genel seçiminde birinci partidir dediysem ben en büyük hedefime ulaşmıştım demektir. Ben kendi adıma hiçbir şey istemem. Ben CHP’nin bu seçimlerde iktidar yapayım bir CHP’li Cumhurbaşkanı yapalım bu ülkeyi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyet ettiği rotaya sokalım… CHP’yi iktidar yapamazsam o gece buraya çıkıp istifa edeceğim, siyaseti o gün bırakacağım.”

ajansnews

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.