Ajans News Haber

“Önce İlçem, Sonra Memleketim İçin Bende Adayım”
136 Okundu
01 Nisan 2023 - 11:37

Ergani’nin sevilen ve sayılan simalarından Mahsum Yılmaz, Milliyetçi Hareket Partisi’nden Diyarbakır milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu. 

Milliyetçi hareket uğruna çalışmalar yaptığını belirten, aynı zamanda Diyarbakır MHP İl Başkan yardımcısı olduğunu vurgulayan Yılmaz; “Diyarbakır’a ve ülkeme hizmet edebilmek adına MHP Diyarbakır’dan 28. Dönem Milletvekili aday adaylık başvurumu Ankara’da MHP genel merkezinde gerçekleştirdim. Milletvekili olunca temel hedefim, ülkeme, bölgeme ve memleketime en iyi hizmeti verebilmektir” dedi.

Diyarbakır’dan milletvekili aday adayı olarak başvuru yapan Yılmaz; “Diyarbakır’ın bir evladı olarak milletvekili olmak için MHP’den aday adaylığı başvurusunda bulundum. Partimin ve Bilge Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli Bey Efendi’nin açtığı yolda milliyetçi davaya hizmet etmeye çalışıyorum. Bugüne kadar yöneticilik yaparken bu gün il başkanımız Miktat Arslan başkanlığında partimiz Diyarbakır’da teveccüh ile karşılanıyor. Partimin 14 Mayıs’taki seçimlerde oyunun artması ve vekil çıkarması için elimizden geleni yapacağız. Bu kutlu yolda başta ailem olmak üzere eş dost akraba ve partimin değerli isimlerine desteklerini bekler, bu seçimin başta ülkemiz olmak üzere bölgemize ve kentimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

MAHSUM YILMAZ KİMDİR

Esnaflık ve yöneticilik yapan, Ergani’de doğum büyüyen ve hala burada ikamet eden Mahsum Yılmaz, evli ve bir çocuk babasıdır. Uzun yıllardır aktif siyasi hayatında başarılı bir birey olan Yılmaz, MHP’den Diyarbakır milletvekili aday adayı oldu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d