Ajans News Haber

Mustafa Sarıgül’den Kılıçdaroğlu’na destek
62 Okundu
06 Nisan 2023 - 13:33

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül ile görüşen Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, “Güzel bir görüşme oldu. Önümüzdeki süreç içerisinde Türkiye’nin değişime ihtiyacı var. Halil İbrahim sofrasını büyütmek zorundayız” dedi. 

iki lider basın toplantısı düzenledi. 

Kılıçdaroğlu, “Türkiye’nin sorunlarını, deprem bölgesinin sorunlarını, siyasette bulunduğumuz noktayı kendisiyle ve arkadaşlarıyla görüştük.  Güzel bir görüşme oldu. Önümüzdeki süreç içerisinde Türkiye’nin değişime ihtiyacı var. Gerçekten de Türkiye’nin bir bahar havasına ihtiyacı var. Bu bahar havasını yakalamak zorundayız. Halil İbrahim sofrasını büyütmek zorundayız. Türkiye’de anneler, babalar, öğrenciler, gazeteciler, hayatın her alanında çalışan insanlar büyük bir endişe duyuyorlar.  Bu endişeyi ortadan kaldırmak lazım. Beraber, birlikte olmak lazım. Birlikte Türkiye’yi yeniden inşa etmek lazım, demokrasiyi getirmek lazım. Kadın – erkek eşitliğini sağlamak lazım. İnsanlar düşüncelerini açıkladılar diye sabahın köründe evleri basılmamalı. Biz demokrasiyi getireceksek o zaman siyaseten görevimizi yerine getirmiş olacağız.  Bu ayrıntıları Sarıgül ve arkadaşlarıyla konuştuk, dertleştik. Güzel bir görüşme oldu. Sayın Sarıgül ve arkadaşlarına yürekten teşekkür ederim.” diye konuştu. 

Sarıgül’den Kılıçdaroğlu’na destek

 Sarıgül şu ifadeleri kullandı:

Türkiye Cumhuriyetimizin inşallah 13. Cumhurbaşkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu ve değerli arkadaşlarını partimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

Sayın Kılıçdaroğlu ile ne zaman bir araya gelsek Türkiye’yi konuşuruz. Türkiye’nin sorunlarını konuşuruz. Bugün de çok güzel bir görüşmeyi birlikte ve heyetler olarak gerçekleştirdik.  TDP olarak, demokratik parlamenter sistemden yana olan bir partiyiz. Tarafsız cumhurbaşkanı, güçlü Meclis, bağımsız yargıyı arzu ediyoruz.

İnanıyorum ki Türkiye’yi demokratik parlamenter sisteme geçirecek olan aday sayın Kemal Kılıçdaroğlu’dur. İnanıyorum ki Türkiye’yi raylarına oturtacak olan aday sayın Kemal Kılıçdaroğlu’dur.

Özellikle bireysel konuşma günü değil, toplumsal konuşma günü. TDP olarak inşallah 13. Cumhurbaşkanımızı genel merkezimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. 14 Mayıs seçimlerinde demokrasi, barış, özgürlük, ulusal birlik, inançlara saygıda laiklik kazansın, kardeşlik ruhu, toplumsal barış kazansın. 13. Cumhurbaşkanımız yolunuz açık olsun. Allah’ım her zaman sizi korusun.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d