Ajans News Haber

Muharrem İnce: Erdoğan yorgundur, kibirlidir, akıl ve bilimden uzaktır

Muharrem İnce: Erdoğan yorgundur, kibirlidir, akıl ve bilimden uzaktır
54 Okundu Okundu
22 Nisan 2022 - 13:23

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce Sözcü’den Cem Yıldırım’ın sorularını yanıtladı. İktidarın ekonomi politikaları ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yüklenen İnce, şunları kaydetti:

“Erdoğan bizi yoksullukta, fakirlikte eşitledi. ‘Ben ekonomistim’ diyor. Desin bir sorun yok ama kendisini ekonomist sanmasında sorun var. ‘Faiz sebep, enflasyon sonuçtur’ diyor. Geldiğimiz noktada enflasyonla mücadeleyi, TÜİK yapıyor ve beceremiyor. Yalan söyleyen bir TÜİK var. Bugün nereye giderseniz gidin herkes hayat pahalılığından, raflardan, etten, sütten, mazottan, elektrikten, doğalgazdan şikâyetçi. Bizdeki krizin yüzde 20’si küresel sorun ise, yüzde 80’i yanlış yönetim kaynaklı. Enflasyonda dünya rekoru kırıyoruz.”

Hiçbir ittifakın içinde yer almayı düşünmediklerini söyleyen İnce, şöyle konuştu:

“Siyasette ittifaklar olabilir. Sayın Bahçeli’ye bakınca Sayın Erdoğan’ı görüyorum. Sayın Erdoğan’a bakınca da Sayın Bahçeli’yi görüyorum. Siyasi partilerin özgürlüğünü yok etmemeliler. Ne olursan ol, yine gel mantığıyla siyaset yapılamaz. Seçim kazanabilirsiniz ama yönetemezsiniz. İttifakların acil eylem planı, yazılı metni, vaadleri, sözleşmesi olmalıdır. Biz hiçbir ittifakta yer almayı düşünmüyoruz. Erdoğan yorgundur, kibirlidir, akıl ve bilimden uzaktır. Seçimle sandıkla yönetimden uzaklaştırılmalıdır. Bunun için var gücümüzle çalışacağız.”

#MemleketimParti

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: