Ajans News Haber

Kandemir, DEVA’dan Milletvekili Aday Adayı Oldu!
58 Okundu
18 Mart 2023 - 12:29

Demokrasi Ve Atılım (DEVA) Partisi Diyarbakır Sağlık Politikalarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Melis Kandemir, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği için Partisinden milletvekili aday adaylığına başvurdu.

DEVA Partisi İl Başkanı Cihan Ülsen’e dilekçesini veren Kandemir, Diyarbakır’a daha iyi hizmetler sunmak amacıyla aday adaylık başvurusunda bulunduğunu ifade ederek, seçimlerin Ülke ve memleket için hayırlı olması dileğinde bulundu.

Türkiye’de kadınların siyasal yaşamda yer almamaları, siyasette cinsiyet ayrımcılığının kökleşerek kısır döngü halinde devam etmesine ve gerçek demokrasinin yaşama gerilememesine yol açtığına değinen Kandemir, “Bunu aşmanın yolu kadınların aktif siyasete katılmasından geçiyor. Bismillah diyerek DEVA Partisi Diyarbakır 28. Dönem Milletvekilliği aday adaylığı başvurumu yaptık. Hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

MELİS KANDEMİR KİMDİR?

Melis Kandemir 1989 yılında Diyarbakır’ın Çınar İlçesinde doğdu. Lisans düzeyinde eğitim alan Melis KANDEMİR İnşaat ve İktisat alanında 2 üniversite mezunu olup, inşaat alanında falliyet göstermektedir.

Deva Partisi Diyarbakır il yönetiminin kuruluşunda yer almıştır.

2 buçuk yılı aşkındır Deva Partisi il başkan yardımcılığı ve il sağlık politikaları başkanlığı görevini yürütmektedir.

2018 yılında Diyarbakır İş Kadınları Derneği üyesi.

3 yıla yakın kendilerine ait Rehabilitasyon merkezi işletmeciliğini yürütmüştür

3 yıl boyunca bir AVM’de kendisine ait bir işletmenin yöneticiliğni yapmış.

Şuan inşaat alanında faaliyet göstermektedir

Evli ve 2 çocuk annesidir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d