Ajans News Haber

İnce’den muhalefete ittifak çağrısı
119 Okundu
29 Ağustos 2023 - 18:55

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanlığı ve Meclis seçimlerinin ardından en kapsamlı basın toplantısını düzenledi.

İnce, yerel seçimlere ilişkin yaptığı açıklamasında da “Oylama sonucunda Memleket Partisi olarak yerel seçimlerde yarışma kararı aldık, yarışacağız” diye konuştu.

İnce, “Bir mülteci sorunu, iki barınma sorunu. İnsanlar barınacak ev bulamıyor. Dün nas vardı bugün nas yok. Bu kardeşiniz iktidardayken faiz yükselmez diyordu, faizler arttı. İnsanlara imar barışı vaadi verdiler, insanların hem paralarını hem canını aldılar. Bilim insanları bas bas İstanbul depremi diye bağırırken 25 yıldır hiçbir önlem almadılar. Doları 21 yıl önce 1,5 liradan aldılar 30 liraya yaklaştırdılar” ifadelerini kullandı.

Muhalefet partilerine ittifak çağrısında bulunan İnce, “Gelin ittifak kuralım. Bir genel başkanın herkese milletvekilliği dağıttığı değil, üyelerin söz sahibi olduğu bir ittifak kuralım. Tüzükle yapalım bunu. Bunu yaparsak 400 bin dolara vatandaşlık sattırmayız. Otoriterleşen tek adam rejiminden kurtulmanın yolu önce partilerde demokrasidir.

CHP, İYİ Parti, Millet İttifakı ve dışarıda kalanlara, Zafer Partisi’ne sesleniyorum. Gelin üyelerin söz sahibi olduğu, genel başkanların diktatör olmadığı bir ittifak kuralım. Gelin Türkiye’nin önünü açalım” dedi.

ajansnews

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.