Ajans News Haber

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Dinç: Piyasadaki istikrarsızlık esnafı iş yapamaz hale getirdi
101 Okundu Okundu
23 Mart 2022 - 15:38

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Dinç: Piyasadaki istikrarsızlık esnafı iş yapamaz hale getirdi
Yenişehir İlçe Garajı esnafını ziyaret ederek vatandaşın sorunlarını dinleyen HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç, burada yaptığı açıklamada piyasadaki istikrarsızlığın esnafı iş yapamaz hale getirdiğine dikkat çekti.


Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesinde bulunan ilçe-köy garajındaki esnafı ziyaret eden HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç, Yenişehir İlçe Başkanı Muzaffer Beber ve beraberlerindeki heyet ile halkın sorun ve sıkıntılarını dinledi.
Vatandaşın genel olarak piyasalardaki istikrarsızlık, zamlar ve vergilerden şikâyetlerini dile getirdikleri ziyarette Dinç, vatandaşın ve esnafın sorunlarını gördüklerini, bu sorunların çözümü için yetkililerle temas halinde olduklarını dile getirerek, sorunların çözümü noktasında ellerinden geleni yaptıklarını ifade etti.


Yaptığı ziyaretlerden sonra basına açıklamalarda bulunan Dinç, ilçe garajındaki esnafın yetkililer tarafından terk edildiğini ve bu yüzden de esnafın işyerlerini açamayacak duruma geldiğini söyledi.
Vatandaşın boynunun bükük olduğunu belirten Dinç, “Piyasadaki istikrarsızlık, elektrik, doğal gaz, akaryakıt ve gıda ürünleri gibi birçok kalemde yapılan zamlar vatandaşı ciddi bir şekilde zor durumda bırakmıştır. Piyasadaki istikrarsızlıktan dolayı esnaf iş yapamıyor duruma gelmiştir. Hatta bazıları kepenklerini dahi açmıyorlar. Buradaki durum vatandaşın içinde bulunduğu durumu somut bir şekilde göz önüne koyuyor. Vatandaşın sabrının daha fazla zorlanmaması için acilen çözümler üretilmelidir.” dedi.
“Artan akaryakıt fiyatları piyasayı her yönden kilitlemiştir”
Vatandaşın yaşadığı sıkıntıların giderilmesi için yetkililere çağrıda bulunan Dinç, “Özellikle akaryakıtlardan ÖTV ve KDV vergilerinin alınmaması gerekiyor ya da en azından bu akaryakıt fiyatlarına bir düzenleme yapılması gereklidir. Çünkü artan akaryakıt fiyatları piyasayı her yönden kilitlemiştir. Piyasadaki birçok kalemde yapılan zamlar biran önce kontrol altına alınmalıdır. Aksi takdirde vatandaş içerisinde bulunduğu zor durumdan sıyrılamaz. Yetkililer vatandaşın yaşadığı sıkıntıları görmezden gelemezler. Ayrıca bugün ziyaret ettiğimiz ilçe garajına da sahip çıkılmalı ve burada iş yapamayan, kepenk bile açamayan esnafın sorunlarının giderilmesi için yetkililere sesleniyoruz.” ifadelerini kullandı.

Haber: Cihat Toprak

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: