Ajans News Haber

HDP’nin yeni Eş Genel başkanları belli oldu
81 Okundu
25 Ağustos 2023 - 18:59

HDP’nin yeni eş genel başkanları partinin mevcut MYK üyesi Sultan Özcan ve Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş’ın avukatı, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi MYK üyesi Cahit Kırkazak oldu.

SULTAN ÖZCAN KİMDİR?

Sultan Özcan, 1965 yılında Kayseri’nin Develi ilçesinde doğdu. Ailesiyle birlikte Adana’ya giden Özcan, 1985 yılında Çukurova Üniversitesinde devlet memuru olarak çalışmaya başladı.

12 yıllık memuriyet hayatından sonra özel sektörde çeşitli alanlarda çalıştı.Özcan, çeşitli sendika ve dernek yönetimlerinde bulundu. 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri HDP 25. Dönem Milletvekili Adayı olmuştu.

CAHİT KIRKAZAK KİMDİR?

Cahit Kırkazak, 1979 Diyarbakır Silvan doğumlu. Ankara Üniversitesi adalet Meslek Yüksek Okulunu, Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünü, Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni son olarak da Anadolu Üniversitesini Sosyoloji Fakültesi’ni tamamladı.

Kırkaza, 1998 yılında Memuriyet hayatına başladı. 2018 Genel Seçimleri’nde HDP Bursa 2.Bölge Milletvekili Adayı olmuştu. Şuan Yeşil Sol Parti MYK üyesi.

ajansnews

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.