Ajans News Haber

Garip ÖZAVCI, CHP Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı oldu
430 Okundu
23 Mart 2023 - 14:43

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan TBMM 28.Dönem Milletvekili Seçimleri Aday Adayları arasında dikkat çeken bürokrat Garip ÖZAVCI, CHP Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı oldu.

“Bilgi birikimi donanımı ve insanlar arasındaki ehliyet ve liyakatın ne kadar değerli olduğunu dünyanın kaderinin ve sınırlarının çizildiği bir süreçte Ülkemizin komşuları ile iyi ilişkiler içinde olması gerektiğini ifade ediyor! Süre gelen savaşın içinde seçimlerin demokratik bir ortamda yapılabilir olması hele ki bu dönemde kıymeti daha da artmaktadır. “

Sözü şöyle tamamlayan Vekil adayı Özavcı; “İnsanların kısır ideolojik saplantılardan çıkıp mantıklı izahı mümkün bir sürece dahil olmalı! Çünkü gerçekten geçim sorunu ve işsizlik problemi var, suni gündemlerle sorunları büyütmekten başka bir işe yaramıyor… Burada politikacılar bu kısır döngüyü ortadan kaldırmak için mi yoksa toplumu kandırmaya devam mı edecek asıl mesele bu! Kimse sokakta birbirini boğmuyor daha yaşanabilir bir ülke mümkün diyebilmemiz gerekiyor. Bu insani ahlâkî bir durumdur. Bu seçimin sonuçları Bölgemiz Ülkemiz ve İlimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Demokratikleşme süreci yara almadan özgürlüklerin korunması ortamında yapılan bir seçim olmasını temenni ediyorum. “

Cumhuriyet Halk Partisi Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı Garip ÖZAVCI Kimdir?

01.01.1980 Diyarbakır Doğumlu genç bürokrat, Marmara Üniversitesi Finansal Bilimler Fakültesi Bankacılık ve Sermaye Piyasası lisans bölümlerinden mezun olmuştur. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsünde Bankacılık Anabilim dalında yüksek lisans tez aşamasında devam etmektedir. KPSS sonucu ile 2008 yılı İçişleri Bakanlığı Mardin Valiliğine Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni olarak atanarak göreve başlamıştır. Beyoğlu Kaymakamlığı, İstanbul Valiliği ve Diyarbakır Valiliğinde çalışmış; Şef olarak, Diyarbakır Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığında görev yapmıştır. Şube Müdürü olarak; Şırnak Valiliği İdari Hizmetler Şube Müdürü, Diyarbakır Valiliği Yikob’da Şube Müdürü görevini yerine getirmiştir.
Cumhuriyet Halk Partisin’den milletvekili aday adayı olması, Diyarbakır ve ülke için çok değerlidir. Kamu gücünü ve imkanlarını hukuk sınırları içinde kullanmış dürüst, ilkeli, ahlâklı bürokrattır. Son sözü ise nitelikli insan kaynağına ihtiyaç olduğuna vurgu yapan ÖZAVCI Ülkemiz kazansın diyor.

Haber: Cihat TOPRAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d