Ajans News Haber

Fatih Erbakan: Emekli amirallerin açıklaması muhtıra anlamı taşıyabilecek bir bildiridi

Fatih Erbakan: Emekli amirallerin açıklaması muhtıra anlamı taşıyabilecek bir bildiridi
35 Okundu Okundu
07 Nisan 2021 - 16:02

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, yaptığı yazılı açıklamada, vatandaşın asıl gündeminin olduğunu belirterek, ekonomik sorunların çözüm yollarına ilişkin görüşlerini paylaştı.

Kamuda israf savurganlıktan vazgeçilmesi, denk bütçenin gerçekleştirilmesi, faiz giderlerinin azaltılması, paylaşımda adalet anlayışının hakim kılınması gerektiğine dikkati çeken Erbakan, üretim, istihdam, ihracat ekonomisine geçiş yapılmasıyla Türkiye’nin ekonomik dar boğazdan kurtulmasının mümkün olduğunu öne sürdü.

‘İktidarın bunu bir siyasi malzeme haline getirmesi de aynı şekilde kabul edilemez’

Türkiye muhtıra, darbe post modern darbe geçmişi bulunan bir ülke olduğu emekli amirallerin açıklamasının usul ve yöntem olarak kabul edilemeyeceğini ifade eden Erbakan, şunları kaydetti:

“Emekli amirallerin açıklaması, siyasete, millet iradesine, hükümete bir müdahale, bir ihtar, bir muhtıra anlamı taşıyabilecek bir bildiridir. Millet iradesi üzerinde hiçbir beşeri gücün bulunamayacağını, bunun kabul edilemeyeceğini açıkça ifade ettik ancak bununla birlikte iktidarın da burada, geçmiş yıllarda çok seferde yaptığı gibi, bir mağduriyet çıkartması bunu bir siyasi malzeme haline getirmesi de aynı şekilde kabul edilemez.”​​​​​​​

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: