Ajans News Haber

Erdoğan’dan milletvekillerine “ıstakoz” ve “Rolex” tepkisi
91 Okundu
02 Mayıs 2024 - 12:48

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ıstakoz, Rolex saat ve Maldivler tatili paylaşımlarıyla tartışma yaratan milletvekillerine tepki gösterdi. Erdoğan, “Milletvekilinin, yediğiyle, içtiğiyle, oturduğuyla, taktığıyla, kılık kıyafetiyle daha dikkatli olması gerekmez mi? Benim bu konuda milletvekillerine ayrıca bir uyarıda mı bulunmam gerekiyor? Bir milletvekiline yediğini, giydiğini paylaşma denilir mi? Bunlar bilinemeyecek, akıl edilemeyecek şeyler değil” ifadelerini kullandı. 

Monaco’da ıstakoz, pahalı marka saatler, Maldivler tatili gibi paylaşımlarla gündeme gelen AK Parti milletvekillerine, Erdoğan’dan eleştiri geldi. Geçtiğimiz günlerde toplanan AK Parti MYK’sının ardından yaptığı bazı görüşmelerde konuya değinen Erdoğan, vekillerin sosyal medya paylaşımlarıyla ilgili uyarıda bulundu.

Erdoğan, “Milletvekili, konumu itibarıyla halkın her zaman gözünün önündedir. Yediğiyle, içtiğiyle, oturduğuyla, taktığıyla, kılık kıyafetiyle daha dikkatli olması gerekmez mi? Benim bu konuda milletvekillerine ayrıca bir uyarıda mı bulunmam gerekiyor? Bir milletvekiline yediğini, giydiğini paylaşma denilir mi? Bunlar bilinemeyecek, akıl edilemeyecek şeyler değil. Herkes milletvekilliği makamının sorumluluğunun farkında olmalı. Milletvekilleri, kendini bir vatandaş gibi konumlandıramaz. Ben herkes gibi saat takıyorum, herkes gibi yemek yiyorum diyemez” dedi.

ajansnews

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.