Ajans News Haber

Ensarioğlu: En az 60 milletvekili ayrılıp bağımsız olacak
116 Okundu
19 Nisan 2024 - 12:51

Bağımsız İstanbul Milletvekili Salim Ensarioğlu, “Bana göre en az 60 milletvekili partilerinden ayrılıp bağımsız olacak. Yeni bir lider çıkıp parti kurarsa bunları toparlayabilir. Bu olmazsa milletvekilleri CHP ve AK Parti’ye geçmeye çalışır” dedi.

Sözcü yazarı Saygı Öztürk’e konuşan Ensarioğlu, İYİ Parti’ye ilişkin eleştirilerde bulundu.

“Merkez sağ olacak diye İYİ Parti’ye katılmıştım. Orada muhafazakar Kürtleri ve merkez sağı temsil edecektim. Partideki ilişkilere, dostluğa, saygıya hiçbir itirazım yok. Gerçekten bir saygı sevgi vardı. Ama parti merkez sağa oturamadı. Zaman zaman mehter marşı gibi bir ileri, iki geri adım attı. Kürt meselesinde de MHP ile ‘Biz mi daha milliyetçiyiz onlar mı?’ diye yarıştı” diyen Ensarioğlu, “Buna rağmen insanlara olan saygım, sevgim nedeniyle İYİ Parti’de kalmıştım” diye devam etti.

Ensarioğlu, ihraç talebiyle disipline verilme sürecini sözlerinin devamında şöyle anlattı:

“Şeyh Said’le ilgili açıklamam üzerine beni arayıp bir şey sormadan ihraç talebiyle disipline verildim. Üç dönem Doğru Yol’da, üç dönem İYİ Parti’de Genel Başkan Yardımcılığı yapan birisini disipline vermek yakışmadı.

Ben parti kararlarına, tüzüğüne karşı çıkmamış, fikirlerimi söylemiştim. Benim için vatanım, bayrağım çok kıymetlidir. Türk’ü, Kürt’ü devletimi seviyorum. Beni disipline veriyor. Ben bakanlık yapmışım. 3 defa orada 3 defa da burada 6 defa genel başkan yardımcılığı yapmışım.

Burada benim üzerimden giden milliyetçi oyları geri getirmeye çalıştılar. Ben hedef gösterildim ve disipline verildim. Bu adam Şeyh Said ile ilgili bir açıklama yapıyor, koskoca Ensarioğlu, bakanlık da yapmış biz onu disipline veriyoruz. Bu doğru bir şey değildi. Benim üzerimden siyaset yapmak istendi, bu doğru bir şey değildi.”

ajansnews

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.