Ajans News Haber

Diyarbakır’lı sevilen genç sporcu memleket partisinde milletvekili aday adayı oldu
251 Okundu
13 Nisan 2023 - 12:07

Memleket Partisi Diyarbakır İl Başkanı Atilla Ece, yaptığı açıklamada; “Arda gibi gençler bizim geleceğimizdir. Artık biz geleceğimizi kurtaracak olan nesil Arda gibi kardeşlerimizindir. O yüzden onların bu yolda ve bu özgüvenle başvurmaları bizim için umut vericidir. Genç neslin bu kadar kendine güvenmesi, inanması ve ideolojisinin olması çok önemli bir olay. Biz bundan keyif alıyoruz. Arda, Diyarbakır’da sevilen, bilinen basketbolcu bir kardeşimiz. Çok güzel bir şekilde aile terbiyesi almış bir kardeşimizdir. Memleket Partisi’nin ailesi içerisinde olması bizim için gurur ve onur vericidir” dedi.

Diyarbakır’da siyasi partilerden başvuru yapan en genç milletvekili aday adayı Memleket Partisi’ne başvuran 19 yaşındaki Zülküf Arda Çoban oldu.

Aday adaylığı ile ilgili açıklamalarda bulunan Çoban; “2004 yılı Diyarbakır doğumluyum. Küçüklükten bugüne spor ile iç içe yaşadım. Eğitim olarak birçok özel okulda burslu olarak okudum.  Basketbol bursu ile bu okullarda eğitimimi tamamladım. Şuanda üniversiteye hazırlanıyorum.  Birçok il şampiyonluğu ve bölge şampiyonluğu elde ettim. Milli takım aday kampına çağrıldım.

Daha sonrasında Diyar İnter Futbol Kulübü’nde kalecilik yaptım. Ve bunları yaparken en çok karşıma çıkan şey altyapı yetersizliği ve sporda küçük yaşta nice yetenekli arkadaşlarımın da zaman ilerledikçe buradan dışarıya çıkamamış olmasaydı. Spor adına ve Diyarbakır adına birçok şeyi değiştirmeyi planlıyorum. Ve bu yolda Muharrem İnce, kendime yakın gördüğüm kişi. Gerek projeleri olsun, gerek ekibi, gerekse kendisi bazı şeyleri düzeltme zamanı geldi. Ondan dolayı Muharrem İnce’nin partisinden milletvekili aday adaylığı başvurumu yaptım” ifadelerini kullandı.

ajansnews

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.