Ajans News Haber

Davutoğlu: Sedat Peker’in iddialarının çoğunun doğru olduğunu düşünüyorum
25 Okundu Okundu
06 Temmuz 2022 - 12:33

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in siyasetçi ve bürokratlarla ilgili iddialarının çoğunun doğru olduğunu düşündüğünü söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın hem milletvekilliği hem de bakanlığına karşı çıktığını belirten Davutoğlu, “Nihayet Bakanlar Kurulu benim elimde, benim imzamla olsaydı kesinlikle yapmazdım. Cumhurbaşkanının damadı olduğundan değil, tanımıştım ve bakanlık yapacak kapasitede olduğunu düşünmüyordum” dedi. 

Davutoğlu, TMSF şirketlerine çöktüğü ve yolsuzluk yaptığı iddia edilen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli‘nin mal varlığının araştırılması gerektiğini söyledi.

Davutoğlu:

“Türkiye Cumhuriyetinin uçağında kokain baskını yaptı Brezilya hükümeti. Niye bunlar 2016’da yoktu? Bakın bu bahsedilen bütün şu işlemlere bakın hepsi son 5 yıl içinde. Niye biz 2015-2016’da biz teröre karşı göğüs göğse mücadele ederken bunlar yaşanmıyordu? İşte aramızdaki fark bu… Hani gereğini yaptık demiş ya işte size gereği yaptırılan iş bu. Bakın bu iddiaların (Sedat Peker’in iddiaları) ben çoğunun doğru olduğunu düşünüyorum da buna yargı karar verecek.”

Sedat Peker’in iddialarına değerlendiren Davutoğlu,  “Sedat Peker’in açıklamalarının hepsi hukuki soruşturma gerektiren şeyler. Bunun onda biri başka bir ülkede olsa şuana kadar savcılar harekete geçmişti. Doğru ya da yanlış ona yargı karar verir. Ama iddialarının hepsi soruşturmaya, hepsi hukuki bir sürece muhatap hususlardır” dedi.

Kendi mal varlığını araştırılması için hazır olduğunu belirten Davutoğlu “Ben buradayım, Meclis’i davet ediyorum bütün mal varlığım araştırılsın. Ama benimle birlikte yaşayan tüm başbakanların, yaşayan cumhurbaşkanların, yaşayan ekonomi bakanlarının, yaşayan özelleştirme başkanlarının, yaşayan TMSF yöneticilerinde, BDDK yöneticilerinin de hepsinin mal varlığı araştırılsın. Kendisine güvenin öyle demesi lazım.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: