Ajans News Haber

ÇÜNGÜŞ AK PARTİ’DE İSTİFA DEPREMİ
928 Okundu
20 Şubat 2024 - 11:21

Ak Partinin Belediye Başkan adaylarını belirlemesi sonrası AK Parti’de 2014-2019 yılları arası Belediye Başkanlığı, 2020-2023 yıllarında Ak Parti İlçe Başkanlığı yapan Zübeyir Arslanca’nın Partisinden İstifa edip Yeniden Refah Partisi Çüngüş Belediye Başkan adayı olması sonrası Ak Parti İlçe Başkanı Hayrettin Yıldırım ve İlçe Yönetim kurulunun da partideki görevlerinden istifa ettiği öğrenildi.

Konu ile ilgili Hayrettin YILDIRIM ile yaptığımız görüşmede Hayrettin YILDIRIM İlçe belediye başkan adayları açıklanınca  Ak Parti Çüngüş Belediye Başkan adayının Ali Suat Akmeşe olduğunu duyduklarında çok şaşırdıklarını, Ali Suat Akmeşe’nin Başkan adayı gösterilmesinin Ak Parti seçmeninde şok etkisi yarattığını söyledi.

Hayrettin YILDIRIM açıklamalarının devamında Biz İl Başkanlığına Genel Merkezin başkan adayı olarak göstermiş olduğu Ali Suat Akmeşe’nin 2019 yılında Saadet Partisinden belediye başkanı seçildikten sonra Belediye personellerinden Ak parti yönetiminde ve Ak parti üyesi (Biri engelli)10 arkadaşımızın Ak Partili oldukları için işine son veren, teşkilatın tamamının karşı çıkmasına rağmen Ak Parti Genel Merkezince Aday gösterilen bir şahsın Başkan adayı gösterilmesi Ak Partililere ve Ak Parti seçmenine saygısızlıktır. Biz Ak Parti Çüngüş Belediye Başkan adayı Ali Suat Akmeşe ile çalışamayız diye görüşümüzü bildirdik.

Akabinde teşkilat ve adayın beraber olmamasının Partimiz için sıkıntı yaratacağını düşünerek şahsım ve yönetim kurulu üyelerim partimizdeki görevlerimizden istifa ettik. Altını çizerek söylüyorum Partimizden ve Parti üyeliğinden değil, İl Başkanlığımızın rahat çalışabilmesi için yönetimdeki yürütme görevlerimizden istifa ettik.  Bizim tepkimiz kesinlikle İl teşkilatına değil, tepkimiz bize göre yanlış aday tercihinde bulunan Ak Parti Genel Merkez yetkililerinedir. Bu kararımızın ne denli doğru olduğuna ve halkımızın basiretine inanarak 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çüngüş’te şahsım ve dava arkadaşlarımla aynı zamanda Ak Parti ittifak ortağı olan Yeniden Refah Partisi Belediye Başkan Adayı Zübeyir ARSLANCA’yı destekleyeceğimizi kamuoyuna bildiririm. Bu saatten sonra söz de karar da milletindir.

Bu arada, Ak Parti İlçe Başkanlığım süresince şahsıma göstermiş oldukları ilgi ve alakadan dolayı Diyarbakır İl Başkanı Sayın Av. Raşit OCAK ve yönetimine, Ak Parti Diyarbakır Milletvekillerimize, MKYK üyemize ve ismini sayamadığım tüm dava arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Ak Parti İlçe Başkanlığına atanan Ahmet Akmeşe’ye hayırlı olsun der görevinde başarılar dilerim.

Haber: Cihat TOPRAK

ajansnews

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.