Ajans News Haber

CHP’li Atik Seçim Startını Köyü Bağıvar’dan Başlattı!
90 Okundu
14 Mart 2023 - 11:07

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Diyarbakır İl Başkanı Abdullah Atik, seçim çalışmalarına kendi köyü olan Bağıvar’dan (Kabê) startı verdi.

Atik, 14 Mayıs’ta gerçekleşmesi beklenen Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimleri öncesi, seçim çalışmalarına kendi köyünden start verdi. Atik’e yönetim kurulu üyeleri, CHP Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı İsmail Akyıl ve CHP’nin Saha Çözüm Projesi ekibinden gençler destek verdi.

Köyde kurulan pazar yerini, köyün işlek caddesindeki iş yerlerini ziyaret eden Atik, köy halkının sorunlarını dinleyerek, bu sorunların çözümü doğrultusunda hem oy istedi hem de yurttaşları CHP’ye davet etti.

Herkese eşit mesafede yaklaştıklarını ve tüm yurttaşlara gideceklerini dile getiren Atik, bunun için demokratik bir biçimde kendi yurdundan, kendi köylülerinden oy istemek için halkın kapılarını çaldığını söyledi.

Atik, şöyle devam etti: “Bu seçim kurtuluş seçimidir. Ülke olarak kurtuluşumuzun garantisi olan seçimdir. Seçim çalışmaları için ilk startı kendi köyüm olan Bağıvar’dan verdik. Kendi kurtuluşları için tek tek kapılarını çalıp oy isteyeceğiz onlardan. Göreve geldiğim günden beri hep sahada yurttaşlarla iç içeydik. Şimdi ise beraber AKP zihniyetinden kurtulmak için yurttaşımızın kapısını çalacağız. Çok güçlü geliyoruz. Yönetimimizle, İlçelerimizle, partililerimiz ve partimizle geliyoruz. Hazırız başlıyoruz” diye konuştu.

Diyarbakır’da çok olumlu dönüşler aldığını söyleyen ve çok güçlü bir şekilde seçime hazırlandıklarını belirten Milletvekili Aday Adayı İsmail Akyıl ise “Diyarbakır CHP ailesi hem üye sayısını arttırmakta hem de yurttaşların desteğini almaya devam ediyor. Katılımlar ciddi derecede çok yüksek. Bunda Genel Başkanımız ve 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığı çok büyük etken. Güçlü bir kadro ile güçlü bir şekilde iktidara yürüyoruz. Diyarbakır CHP ailesi çok güçlü geliyor. Hep beraber kazanacağız” dedi.

ajansnews

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.