Ajans News Haber

Buldan: Bizim olan ne varsa geri almak için geliyoruz
131 Okundu
02 Nisan 2023 - 13:24

Yeşil Sol Parti’nin, “Kadın Seçim Bildirgesi” bugün Ankara’da açıklandı. Toplantının açılışını HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan yaptı.

Pervin Buldan, “Kadınlara karşı daha çok suç, daha çok suçlu yaratmanın antlaşmalarını yaparak; kadına yönelik şiddeti imzaladıkları protokollerle güvence altına alarak, kadın düşmanlığı ittifaklarını kuranlara kadınlar olarak asla geçit vermeyeceğiz. Biz kadınlar iyi biliyoruz ki 14 Mayıs seçimleri kadınlar için salt bir iktidar seçimi değildir. 14 Mayıs’ta kadınlar açısından bir rejim oylaması yapılacaktır. Bu nedenle kendi varlıklarını, kadınların yokluğu üzerinde kuranlara karşı 14 Mayıs seçimlerinde en güçlü cevabı biz kadınlar vereceğiz. Buradan bunun sözünü veriyoruz.

Bugün bu kürsü bizim, bu beyanname bizim, bu seçimler bizimdir. Bu seçimlerde elde edeceğimiz başarı bizim olacaktır. Yeni yüzyıl bizim, zafer bizimdir. Şimdi büyük direnişimizi görkemli mücadelemizi büyük değişime, yeniden inşaya ulaştırma zamanıdır. Kadın beyannamemiz; kadınların yıllardır mücadelesini yürüttüğü kadın hak ve özgürlüklerinin, demokrasinin, eşitlik ve adaletin beyannamesidir. Beyannamemiz

Deniz Poyraz’ların ve onun yoldaşlarının mücadele beyannamesidir. Saçlarını direniş bayrağı yapan İranlı kadınların, Urfa’da adalet için direnen Emine Şenyaşar’ın, Afganistan’da imha uygulamalarına direnen kadınların ve dünyanın dört bir yanında ataerkil ve faşizm zulmüne karşı direnen bütün kadınların onurlu mücadelesinde bir kez daha ortaklaşmamızdır. Onların bu iktidardaki zihniyet ortaklarına 14 Mayıs seçimlerinde kadınlar olarak meydan okuyoruz, buradayız, hiçbir yere gitmiyoruz.

İktidara demokrasi ve insan hakları vaatleriyle gelmişlerdi, kadın düşmanı politikalar ile ve ittifakları gidecekler. Onları biz kadınlar göndereceğiz. Kadınlar değişim ve dönüşümün, yeniden inşanın kurucu gücüdür. Her zaman olduğu gibi bu seçimlere de eşit temsiliyet vaadinden fazlasıyla, eşit temsiliyet ile geliyoruz. Önümüzdeki dönemde siyasette en güçlü şekilde yerimizi alarak tarihsel rolümüzü oynayacağımıza bir kez daha söz veriyoruz.”

ajansnews

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.