Ajans News Haber

BAŞKAN AYDIN EYLÜL AYINDA ŞEHİR HASTANEMİZİN YENİ İHALESİ YAPILACAK
33 Okundu Okundu
05 Temmuz 2022 - 13:33

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın, aylık düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Aydın, “Kıymetli Diyarbakırlı Hemşerilerimizin, Cumartesi idrak edeceğimiz Mübarek Kurban Bayramlarını şimdiden kutluyor, bu Mübarek iklimin Alem-i İslamın birliğine, dirliğine ve selametine vesile olmasını Yüce Mevladan niyaz ediyoruz. Bayram vesilesi ile hemşerilerimize; alışverişlerini özellikle yerel işletme durumundaki küçük esnaflarımızdan yapmaları konusunda çağrıda bulunuyoruz.” dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın “2021 yılı sonlarında Diyarbakır Şehir Hastanemizin ihalesi yapılmış ve ilk kısım kazı inşaatlarına başlanmıştı. Fakat emtia fiyatlarındaki artışlar ve maliyetlerdeki fiyat yükselmelerinden kaynaklı olarak inşaat durmuş ve ihaleyi alan firma işten çekilme hakkını kullanmıştı. Hemşerilerimizin bilmesini isteriz ki Eylül ayında Şehir Hastanemizin yeni ihalesi yapılacak ve Diyarbakır Şehir Hastanemiz en kısa sürede tamamlanıp şehrimizin hizmetine sunulacaktır.” ifadelerini kullandı.

Diyarbakır’ı kan ve göz yaşı ile değil, kültür sanat faaliyetleriyle aslına döndürme çabalarına devam edeceklerini dile getiren Başkan Aydın, “Haziran ayı içerisinde Sanayi Bakanımız, Gençlik ve Spor Bakanımız, Tarım Bakanımız, Dış işleri Bakanımız ve en son Hazine ve Maliye Bakanımız şehrimizi ziyaret ettiler. Özellikle Haziranın ilk bölümünde gerçekleştirilen Uluslararası Zerzevan Gökyüzü Gözlem etkinliklerinde Diyarbakır’ımızın tanıtımı için oldukça önemli bir süreç yaşanmıştır. Bu programa katılan gerek Ülke içinden gelen yaklaşık 6000 kişilik yerli turist ve gerekse katılım gösteren Büyükelçiler sayesinde Diyarbakır’ımızın çok güzel bir şekilde tanıtımı yapılmıştır. İnşallah önümüzdeki süreçte bu güzel etkinliklere yenileri eklenerek Diyarbakır’ı kan ve göz yaşı ile değil, kültür sanat faaliyetleri ile maneviyatı ile aslına döndürme çabalarımıza devam edeceğiz. Haziran ayı içerisinde ve devamında Temmuz ayı ile birlikte artık tarihin en önemli seçimi olarak gördüğümüz 18 Haziran 2023 seçimlerine geri sayımımız bir yılın altına düşmüş durumdadır. Bu doğrultuda 17 İlçemizde seçim günü görev alacak sandık görevlilerimizi İl Başkanlığı olarak belirledik ve bu kişilerin eğitimine de bu ay ile birlikte başlıyoruz. Bir yandan bu eğitimlerle, bir yandan İlçelerimizde uygulamaya başladığımız Mahalle Mahalle 2023 programlarımızla, bir yandan İlçe Danışma Meclislerimizle, bir yandan hane ziyaretlerimizle, üye çalışmalarımızla ve esnaf buluşmalarımızla seçim hazırlıklarımızı ve saha çalışmalarımızı arttırarak hazırlıklarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz.” şeklinde konuştu.

Haber: Cihat TOPRAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: