Ajans News Haber

Bakan Varank’tan Diyarbakır’a müjde

Bakan Varank’tan Diyarbakır’a müjde
20 Okundu Okundu
09 Haziran 2022 - 13:28

Diyarbakır Zerzevan Gökyüzü Gözlem Etkinliği açılış töreni için kentte gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Karacadağ Kalkınma Ajansı toplu açılış törenine katıldı.

Törene Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, AK Parti Milletvekili Ebubekir Bal, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, belediye başkanları, STK’lar ve vatandaşlar katıldı.

Açılış konuşması yapan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Kadim Diyarbakır şehri tarihin her dönemde sanatçılara, edebiyatçılara, âlimlere ev sahipliği yaptı. Sahabeleri ağırladı. Barış şehri, huzur şehri olarak İslam coğrafyasında farklı bir yer edindi. Ancak bu güzel barış iklimi, terör belasıyla birlikte maalesef bozuldu. Vakti zamanında ülkemizin sanayi anlamında en önemli şehirlerinden olan Diyarbakır, kan ve gözyaşından beslenen terörün kurbanı oldu. Mağaralarda yitip gitsinler diye milletin çocuklarını zorla dağa götüren terör örgütü, ülkemizdeki kardeşlik ortamını dinamitlemek için her türlü yola başvurdu. Barış maskesi altında terörü körükleyen vesayet odaklarının maşaları, Diyarbakır’ın muazzam potansiyelinin önünde korkuluk gibi dikilerek yatırımcıyı bu şehirden kaçırdı. Niye biliyor musunuz. Çünkü onların derdi hiçbir zaman Diyarbakır olmadı. Tek dertleri istismar alanları oluşturarak siyasi rant elde etmekti. Bunun peşine düştüler. Ama artık eski Türkiye yok. Türkiye, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde güvenlik güçlerimizin büyük fedakarlığı ve özverisiyle terörle mücadelesini sadece sınır içinde değil sınır dışında da sürdürüyor. Terör örgütünün yaşadığı korkuyu, dehşeti, telaşı artık sadece telsiz konuşmalarından duymuyoruz. Örgütün sözde liderleri ekranlara çıkıp bir taraftan ortaklarını tehdit ederken bir taraftan da yardım dileniyorlar. Allah’ın izniyle yok olup gitmenin eşiğindeler ve yok olacaklar. Terörle mücadelemiz Türkiye için risk oluşturabilecek tek bir terörist kalmayıncaya kadar devam edecek” dedi.

Haber: Cihat TOPRAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: