Ajans News Haber

Akşener dönemi bitti: Veda konuşmasını yaptı
67 Okundu
27 Nisan 2024 - 14:26

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener saat 11:50 sıralarında Ankara’daki ATO Congresium’da salona geldi. Akşener olağanüstü bir gelişme olmadığı takdirde bugünkü kurultay sonrası siyasetten çekilecek.

İYİ Parti 5. Olağanüstü Kurultayı’nda kürsüye çıkan Genel Başkan Meral Akşener veda konuşması yaptı. 4 ismin genel başkanlık için yarışacağı kurultayda Genel Başkan olarak son kez konuşan Meral Akşener, duygusal bir konuşma yaptı.

Akşener’in 19 dakikalık konuşmasının sonunda John F. Kennedy’nin “Zaferin binlerce babası vardır fakat yenilgi yetimdir” sözünü kullanması dikkat çekti.

Akşener “Bugün karşınızda bu kürsüden son kez konuşuyorum. Çünkü bugün emaneti devretme günü. Hayatımın 30 yılını farklı dönemlerde memleketimizin geleceği devletimizin güvenliği için siyaset sahnesinde çalışarak geçirdik. Beni motive eden tek bir şey vardı o da tüm eğitim hayatım boyunca beni parasız yatılı okutan milletimize ve her geçen gün tahrip edilen devletimize karşı vefa borcumu ödemekti. Bu uğurda 30 yıl boyunca bir kadın olarak zorluklarla iftiralarda tehditlerle karşılaştım. Her devrin ahlaksızlarıyla mücadele ettim. Zihnim de vicdanım da rahat oldu. Hiçbir zaman kişisel bir çıkarım olmadı. Hiçbir zaman utanacağım bir yaram olmadı. Hiçbir zaman vicdanımı susturabilecek bir güç olmadı. Yalan dolana hiç tahammülüm olmadı. Tehdide hiç eyvallahım olmadı. Toz zerresi kadar korkum da olmadı.

ajansnews

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.