Ajans News Haber

AK Parti Diyarbakır Teşkilatı Seçim Startını Verdi
74 Okundu
13 Mart 2023 - 11:13

Diyarbakır Ak Parti il teşkilatı İl Başkanı M.Şerif Aydın Belediye Meclis üyeleriyle bir araya gelerek istişare ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirip sonrasında İl SKM toplantısına geçildi.

Seçim takviminin açıklanması sonrası 17 ilçe başkanı ve 17 Skm başkanının katıldığı toplantı il başkanı Muhammet Şerif Aydın nın bilgilendirmesi ile başladı.

Sorumluluğunun farkında olduklarını belirten il başkanı Aydın, teşkilatlarıyla omuz omuza bir bütün halinde mücadele ederek Diyarbakır’da büyük bir başarıya imza atacaklarını söyledi.

Sonrasında konuşan Diyarbakır Milletvekili M.Mehdi EKER; “AK Parti teşkilatlarımda görev ve sorumluluklar almanın önemini ifade eden konuşmasında 20 yıl önceki Türkiye ile bugünkü Türkiye arasında mukayese yaparken çok çok dikkat edilmesi gerektiğini yapılan hizmet ve demokratik atılımların iyi anlatılması için teşkilat mensuplarınıza her zamankinden daha fazla görev düşüyor. Türkiye’nin hiç bir şekilde birbirine benzemeyen bu ittifaka karşı bizim Türkiye’yi bu sıkıntılardan çıkarmaya çalışan berrak bir zihniyetimiz var . Karşımızda duran bu ittifak birbirlerine verdikleri vaat ve rüşvetlerle bir arada duruyor. 7 yardımcılı bir yapıdan bu millete hizmet odaklı faydalı bir iş beklenemez. Koalisyon dönemlerinde bile çıkamayan üçlü kararnamelerin bu sistemde ne hal alacağını bilmek çokta zor olmayacaktır. Kendi iradesi elinde olmayan bir oluşumla karşı karşıyayız. Teşkilat olarak bu süreci iyi tahlil edip değerlendirmeliyiz. Görünenin arkasında o görünmeyen güce dikkat etmeliyiz Ak Parti tarihi yolculuğuna devam ediyor. Ülkenin yeniden inşası ve kalkınması sürecinde daha yapmamız gereken çok şey var . Yirmi yıl öncesine kadar Kürtlerin kendini kendi diliyle ifade etme hakkı bile yoktu. Ak Parti hürriyet ve serbestiyet ortamı oluşturdu. Tüm bu kazanımlara sahip çıkmak ve daha fazlasını ulkmeize kazandırmak için hepimize tarihi sorumluluk düşüyor. Bu tarihi yolculukta hepinizin elinden geleni yapacağına inancım tamdır. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun bizleri muvaffak eylesin” dedi.

ajansnews

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.