Ajans News Haber

AK PARTİ DİYARBAKIR İL BAŞKANI AYDIN BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞTU

AK PARTİ DİYARBAKIR İL BAŞKANI AYDIN BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞTU
66 Okundu Okundu
30 Haziran 2021 - 21:09


Ak Parti İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın, Diyarbakır’da ve ulusal yayın yapan medya kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelerek kentin gündemiyle ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.
Kanal İstanbul’un önemine vurgu yapan Aydın, ‘’Yakın zamanda Yüzyılın en büyük projesi olan Kanal İstanbul’un temel atma törenine şahit olduk. Ülkemizin jeopolitik konumunu güçlendirecek ve hem ekonomik hem de siyasi olarak büyük bir güç katacak bu projenin Ülkemiz için hayırlı olmasını diliyoruz.’ İfadelerinde bulundu.


VATANDAŞLARIMIZIN SORUNLARINI VE BEKLENTİLERİNİ DİNLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ.
Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ’ımızda insanlarımızın sosyal, kültürel, ekonomik, toplumsal ve siyasi sorunlarına çözüm aramaya ve her bir hemşehrimize hizmet etme gayretine devam ediyoruz diye sözlerine başlayan AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın ‘’Bizler Ak Parti Diyarbakır İl Başkanlığı olarak Haziran ayı ile birlikte İlçeİlçe2023’e projemize Teşkilat olarak başlamış durumdayız. 16 İlçedeki tüm İlçe Başkanlarını, İçe Kadın Kolları Başkanlarını, İlçe Gençlik Kolları başkanlarını, İl Yönetimimizi, İl Kollarına ait yönetimleri ve Belediye Başkanlarımız ile Belediye Meclis üyelerimizi alarak 17.ilçeye gitmekteyiz. Gittiğimiz 17.ilçede de 21 gruba ayrılarak o ilçenin 21 ayrı noktasında aynı anda eş zamanlı olarak vatandaşlarımızla buluşuyoruz.

Onların taleplerini, şikayetlerini ve beklentilerini notlar halinde alıyoruz. Dönüp bu notları dosyalar haline getirip elimizdeki bütün imkanları zorlayarak onların beklentilerini karşılamaya, sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. Şu ana kadar 4 ilçemizde bunu gerçekleştirdik. Kulp, Bağlar, Silvan ve Bismil’den sonra 3 veya 5 Temmuzda da yeni bir İlçede bu programı gerçekleştireceğiz. Bu şekilde imkanlar dahilinde yaz dönemi içerisinde 17 ilçemizi de tamamlamayı hedefliyoruz. Sonbaharda ve İlkbaharda bu ilçe programlarımızın güz ve bahar dönemlerini de gerçekleştireceğiz. Bu şekilde normal seçim takvimine kadar ’ımızdaki 1047 mahallemizin her birinde olmaya ve vatandaşlarımızın sorunlarıyla beklentileriyle uğraşmaya devam devam edeceğiz.’’ Diye ifade etti.


DİYARBAKIR’IMIZIN HEMEN HEMEN TÜM İLÇELERİNDE HAZIRLANAN PROJELER DAHİLİNDE SEMT SAHALARI, TENİS KORTLARI VE SPOR PARKLARI YAPIMLARINA BAŞLANACAK.


Başkan Aydın , ‘Bildiğiniz üzere ay başında Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Muharrem Kasapoğlu bakanımız Diyarbakırımıza teşrif etmişlerdi. Burada kaldığı süre içerisinde Valilikte İl Valimiz, Belediye Başkanlarımız ve Belediye Başkan vekillerimizin katılımı ile İl Koordinasyon toplantısı gerçekleştirilmişti. Bu toplantıda alınan kararlar doğrultusunda yarın Ankara’da Gençlik Spor Bakanlığımızın Valiliğimiz ve Büyükşehir Belediyemiz ile ’ımızdaki yatırımlarına ilişkin olarak protokol imzalama töreni gerçekleştirilecek. Bu protokol imza töreni sonrası açıklanacağı üzere; Diyarbakır’ımızın hemen hemen tüm İlçelerinde hazırlanan projeler dahilinde semt sahaları,tenis kortları ve spor parkları yapımlarına başlanacak. Bu projelerin tamamlanması ile Diyarbakır’ımızın çehresinin sportif aktiviteler ve gençlerin spor yapabileceği alanlar açısından çok üst bir seviyeye çıkacağına inanıyoruz. Bu büyük ve tarihi yatırım projesinden dolayı; Başta Sayın Bakanımız Muharrem Kasapoğlu ve İl Valimiz Sayın Münir Karaloğlu olmak üzere emeği geçen tüm kaymakamlarımıza ve Bakanlık bürakratlarımıza Diyarbakır’ımız ve Teşkilatım adına teşekkür ediyorum.’’ Dedi.
Basın temsilcileri de Başkan Aydın’a gündemle alakalı sorular sordu. Basın buluşması fotoğraf çekimi ile sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: