Ajans News Haber

AK Parti Diyarbakır 7. Olağan İl Kongresi yapıldı

AK Parti Diyarbakır 7. Olağan İl Kongresi yapıldı
129 Okundu Okundu
25 Şubat 2021 - 13:59

AK Parti İl Kongresi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın video konferans yöntemiyle katıldığı, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Ali İhsan Yavuz Leyla Şahin Usta ile milletvekillerinin katılımı ile Seyrantepe Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Avukat Muhammed Şerif Aydın yeni İl Başkanı olarak seçildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, “Diyarbakır anneleri gibi evladına, geleceğine iradesine sahip çıkan cesur insanlarımızın sayısı arttıkça, terör meselesini bu ülkenin gündeminden tamamen çıkartacağımıza inanıyorum. Bu konuda teşkilatımız başta olmak üzere, bölgedeki dava arkadaşlarımın tamamından özel çaba bekliyorum. Biz, doğruları milletimize daha fazla ulaştırırsak, bölücü örgüt ve siyasi uzantılarının yalan balonları o derece hızlı sönecektir. Biz, sahadaki mevcudiyetimizi güçlü tutarsak, bölücü örgüt ve uzantıları milletimizin üzerinde baskı kuramayacaktır.”

Kongrede bir konuşma gerçekleştiren Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, “Partimiz bir gönül dava hareketi olup bazen bayrak değişimleri de yaşanmaktadır. Bizlere düşen 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşabilmek için Sayın Cumhurbaşkanı’mızın izinde, milletimizin emrinde davamıza hizmet etmeye devam etmektir. Bayrağı devralacak olan yeni İl Başkanımız Sayın Muhammed Şerif Aydın kardeşimize ve ekibine muvaffakiyetler diliyorum.”

Cihat TOPRAK


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: