Ajans News Haber

Ak Parti Bağlar İlçe başkanı: Değerli Kamuoyuna

Ak Parti Bağlar İlçe başkanı: Değerli Kamuoyuna
173 Okundu Okundu
23 Mart 2022 - 10:36

Ak Parti Diyarbakır bağlar ilçe Başkanı Ahmet Maruf Demir sosyal medya hesabında bir yazı kaleme aldı. Sosyal medya hesabında paylaşılan yazı şöyle;

Değerli Kamuoyuna;

Devlet kurumlarına yönelik her alım zamanında özellikle şehrimizde, şehri-i Diyarbekir’de çocukluğumdan beri cereyan eden bir dedikodu dolaşır. Dedikodunun içeriği ise milim sapmadan hâlâ devam ediyor.

Konunun mahiyeti şu: “Kura ile yapılan alımlarda devletin veya ilgili bakanlıkların koymuş olduğu kural ve şartlar geçersizdir. Aslında alımlar el altından yapılmaktadır. O yüzden siz kuraya bakmayın. Birilerini görün. Onlar sizin adınızı kurada çıkarırlar.”

Çocukken veya temsil ettiğimiz bir makam yokken bizlerde bu dedikodulara işitiyor ve olabilir mi acaba? sorusunu soruyorduk.

Fakat şimdi bu gibi konularda işleyişin nasıl olduğunu bilen ve yakından da takip eden biri olarak bu açıklamayı yapmak zorunda kaldık.

Çok değerli Diyarbekirli hemşehrilerimiz ve özellikle de gençlerimiz!

Son günlerde 10.000+10.000 Sağlık Bakanlığı alımlarında olduğu gibi;

Sizden rica ediyorum. Lütfen bu gibi dedikodulara kanmayın. Diyarbekir İş-Kur Müdürü’müz de bu konuda açıklama yaptı. Alımlar şeffaf bir şekilde, bilgisayar ortamında ve noter huzurunda yapılacaktır.

Doğrudur. Bizim totocu olarak etiketlendirdiğimiz kişiler elbette vardır. Bu nedenle kimileri, yapılan alımlar zamanında o gün hangi hükümet varsa kendisini o hükümete yakın göstererek sizleri maddi veya manevi sömürmek isteyebilir. Fakat bu gibi durumlarda şundan emin olun ki şeffaf bir şekilde, bilgisayar ortamında ve noter huzurunda yapılan herhangi bir alımda yapacakları hiçbir şey yoktur.

Bu işler tamamen nasibe bağlıdır.

Diyelim ki birilerine, isminizin kurada çıkması halinde para verdiniz. Ve isminiz de çıktı. Aslında normal şartlarda, yani nasibinizde varmış ki isminizin çıkmışken siz para verdiğiniz için isminizin çıktığını düşünürsünüz. Anlayacağınız, para verdiğiniz kişi “ya tutarsa” mantığıyla sizi kandırmıştır!

Buraya kadar anlattıklarımız sözümona kendisini aracı olarak gösterenler içindi. Peki ya alımlar esnasında bu totoculara inananların hiç mi suçu yok?!

Elbette var!

Yani, çocuğum işe girecek umuduyla ve “zaten herkes böyle işe giriyor” bahanesiyle helal yoldan kazandığı parasını, arabasını, evini satanlara peki ne demeli?

-Velev ki- çocuğu bu şekilde işe girse dahi alacağı her maaşın haram olduğu bir duruma düşmeye değer mi?

Hem çocuğuna ve dolayısıyla torunlarına haram lokma yedirdiğinden, hem de bir başkasının hakkına, yani kul hakkına girdiğinden dolayı zevku sefası birkaç yıl sürecek olan dünyalığın hesabını ahirette veremeyecek olmaya bütün bunlar bedel mi?

Son kertede;

Bu dedikodulara bir son verelim artık. Çocukluğumdan ta bugüne kadar bir şehir efsanesine dönüşerek gençlerimizin hayallerini çalmaya yeltenen bu söylemlerden uzak duralım. Ve kuraya güvenelim.

Dahası ne olur şu totoculara güvenmeyin artık. Ne paranızı kaptırın, ne de bir ömür boyu vicdan azabı çekin. Ahirette ki ise cabası!

Hele ki birileri bizim, yani partimizin veya benim ya da AK Parti Bağlar İlçe Teşkilatımın adını kullanarak bu işlere tevessül ederse eğer hemen bize/bana bildirin.

“Kurada adım çıkacak” hayallerini, düşlerini, rüyalarını kurarak uykuya dalan bu şehrin gençlerinin hayalini, rüyasını (hem para vererek hem de para alarak) çalanlara gereğini yapacağımızdan/ (bir canım var. o da dahil) neye mal olursa olsun yapacağımdan emin olun.

Ben bu şehirde hep bu dedikodular ile büyüdüm. Benim çocuklarım ve sizlerin çocukları bu dedikodular ile lütfen büyümesin. Büyütmeyelim. Sürekli senaryolar oynatarak ve terörize ederek fıtratını bozdukları bu şehri asli konumuna getirelim. Binlerce yıl medeniyetin beşiği olmuş bu şehri hep birlikte sallayarak çocuklarımızı büyütelim.

AK Parti Bağlar İlçe Başkanı
Ahmet Maruf Demir

Haber: Cihat Toprak

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: